• (bkz: samsung'u harcadılar matmazel)

şaka bir yana, samsung kendini kolay kolay temizlenmeyecek bir bokun içine soktu. bugünden itibaren çıkacak her samsung telefona "acaba patlar mı?", "bu da patlayacak mı?" diye yaklaşacak herkes. basit bir şey de değil, hadi şarj tutmuyor vs. olsa neyse; insana direkt zarar veren bir sıkıntı var ve bu sıkıntıyı 3 revizyonda çözemediler.

samsung note serisini bitirdi muhtemelen. çok büyük zararla çıkacak buradan. hemen yarın bi telefon tanıtsalar ve patlama konusunda bir şey demeseler "acaba bu da mı patlıyor neden bir şey demediler?" denecek, "daha iyisini yaptık ve patlamıyor" deseler "aa di mi sizin telefonlarınız patlıyordu" denecek. büyük rezillik.
  • başlığın sahibinin atladığı bir nokta var; büyük şirketler biz amerigalıyız siz asyalısınız ölün pislikler kafasına girmezler. samsung, apple, google çapına ulaşmış şirketler görünürde davalar, pazar rekabetleri, patent savaşları ile birbirlerini hırpalıyor gibi gözükseler de birbirlerinin varlıklarının gerekli olduğunu kabul ederler. zaten üretilen ürünlerin derinine inerseniz çoğunun ya tedarikçi bazında ya da tasarım bazında ortak paydaları olduğunu görürsünüz. ülkeler kulübünden öte, semayenin kapitalist kulülerine üye şirketler böyle ürün sabotajı ve saire ile bir yere varamayacaklarını bilirler.

bu iddiayı reddit'in bir yerlerinde daha okumuştum ve yine aklıma aynı şey gelmişti; vestel venüs'e birisi böyle bir sabotaj yapmak istese inanırım, elbette kimse tenezzül etmez ama başarılı olabilirler. lakin koskoca samsung'un amiral gemisi olan en gözde ürününe böyle bir sabotajın işletim sistemi ile google tarafından fark edilmeden yapılması bana çok uzak ihtimal geliyor. ha derseniz ki google note 7'nin tedarikçilerine samsung'a defolu parça satmaları için el altından ödeme yaptı, o çapta bir rezaleti google göze almaz. sonuçta bu kadar büyük paraların takibi yapılabiliyor, finans sistemini hiç iz bırakmadan bypass etmek kolay değil, iz demek de kanıt demek. belki para vermemiştir de çeşitli sözler vermiştir derseniz de o kadarını düşünmek bizi aşar derim, swh.
hesabın var mı? giriş yap