• büyük ihtimalle yakın zamanda karşılaşacağım erkektir kendisi, çünkü kendisi benim şu an erkek arkadaşımdır.

ailesinin ' bizim milletimizden bir kızla evlenmezsen yüzümü bile göremezsin bir daha, evlatlıktan reddederim seni' baskıları sonucu , sonu olmayan bir ilişki içinde olduğum sevgilimdir kendisi...

bana ne oldu düşüncelerim fikirlerim bir anda nasıl bu kadar değişti ben de bilemiyorum ama çok da garipsemiyorum artık. ailesiyle sevgilisi arasında kalan ben olsam istemeyerek ayrılmak zorunda kalsam heralde ben de

'lan, madem çok biliyosunuz bulun bir tane de evlendirin!!!' diyebilirdim....
  • her şeyleri yalama etmiş erkeklerin ve kızların ah keşkem dedikleri modeldir aslında. oyle hayatta her şeyin dibine vurmuş erkek bırak görücü üsülü normal şartlarda hiçbir hatun kişiye fit olamiyor ne aradığını bile bilmez hale geliyor. ama böyle sade insanların kafaları karışık değildir hayatın bir çok detayı sadece teknik birer hadisedir... biraz mal olsalar da hatunlar içinde daha cazip olur bu tipler. o nedenle bu konuda atıp keserken bir kez daha düşünmek lazım.

artık trend bu modellerde. bir şeyi bilmek tatmış olmak ayrıcalık değil. bilmemiş olmak tatmamış olmak kirlenmemiş olmak kıymetlı olan.
  • her halükarda barda tanışılan kızla evlenen (veya evlenmek zorunda kalan -neden acaba?-) ıssız adam kafasındaki özgür erkekten daha iyi bir iş yapan erkektir.

ayrıca çok görüyoruz birbirine sırılsıklam aşık olup 1 yıl birbirine dayanamayıp boşananları. dolayısıyla evlilikte doğru-yanlış yöntem ayrımı bu kadar kolay yapılmamalıdır.
  • şakoların çoğunluğunu oluşturur.
  • önemli olan kimin kimi gördüğüdür. görmeye giden taraf erkek tarafıysa neyse de, aksi durumda bu insan evladının hangi mühendislik bölümünden mezun olduğu merak uyandırır..
  • ülkemiz gerçeğinin bir parçasıdır. ayrıca arkadaş neden çamur atmak eğiliminde oluyo ki toplum bu adama. şimdi gencin biri okul yıllarında kızlarla gezmiş, takılmış ama haddinden fazla, sonra doğru düzgün bi iş bulamış sağda solda sürtmüş, eleştirmiyoruz e buda bi yaşam tarzı. bizim adam normal seviyede aşk meşk işlerine dalmış, okulunu takip etmiş ve gereği gibi çalışmış yüksek lisans yurtdışı falan e üniversite yıllarında güzel bi ilişkisi varmış ama sonuç alınamamış. bu yoğun işler sırasında hatunlara fazla vakit ayıramamış bu bilimsel ortamlardaki kızlar da bi çirkin ve suratsız ki bunlar arasında da aradığını bulamamış.

sonuç post modern görücü usulü tanışma..

hem insanlar çoğunlukla birileri aracılığı ile tanışır; kankası, iş arkadaşı, kuzeni, ev arkadaşı, komşusu vb. kişiler bi vesile olur ve yani aşklara yelken açar yurdum insanı. bu sefer bu aracı anne veya teyze olur ne olacak ki. hem böyle evlenenler birbirlerini sevmiyor mu? aşık olmuyorlar mı? nerden biliyon..
  • evlenilebilme kriterlerine uygun, azami namus seviyesine sahip, eşine çocuklarına hizmette kusur etmeyecek, dırdır problemi olmayan, az kullanılmış kız bulma konusunda annelerin kuşaktan kuşağa aktarılan tecrübelerine saygı duyan erkektir.

iş bulma konusunda danışmanlık şirketlerine güveniyorsunuz da eş bulma konusunda ebeveynlere neden güvenmiyorsunuz?

biraz çağdaş olun lütfen!
  • (bkz: blind date)
  • gelecekteki halim.. çünkü kaç kızla çıktıysam 2-3 hafta geçmeden siktir yedim.. anama söyledim anam okul bu yıl bitiyor, askerden gelince ever beni.. ne kötülük var lan bunda...
hesabın var mı? giriş yap