• bu kalemi açması eziyettir. ilk alındığında epey giden ucu körelince açmak gerekir. hopadanak açmaya girişirseniz ucu kırılacak kırılacak ve kırılacak; en sonunda elinizde 3 santimlik bir uçsuz kalem kalacaktır. işte bunu yaşamamak için; bu nesneleri açmadan önce buzdolabının derin dondurucu tabir edilen gözüne atıp 10 dakika bekleterek içindeki yumuşak ucun sertleşmesini sağlayıp ondan sonra açmak nice hayatlar ve bütçeler kurtaracaktır.
  • cafcaflı goz farlarından, suratı az once badana yapılmıs bir duvara degdirmis goruntusu yaratan pudra ve turevlerinden ziyade kullanılabilir tek makyaj malzemesi. hem sadedir hem sık durur. ancak kullanımı goz icine degil goz kapaklarının altına ve ustune olmalıdır. zira kirpiklerin hemen bittigi, goz icinde kalan ince ve hassas bölgeye uygulanması zamanla goz pınarlarına boya dolmasından ve bu pınarcıkların islevini yitirmesinden dolayı cok sakıncalıdır. ısrarla bir seycikler olmaz bana diyenler icin soz konusu islev bozuklugunun goz pınarlarına kıldan ince kılıctan keskin bir tel sokulmak suretiyle duzeltildigini belirtmekte bu noktada sonsuz fayda gormekteyim.
  • benle bütünleşik. öyle ki göz kalemim olmadan çıkmam abi. gerçi bu herkesin de yararına olur.
    neyse.
    şimdi durum şu: ben gözleri acaip sulanan biriyim. bu yüzden de aklına gelebilecek her marka kalemi denemişliğim var. sonuç; akmayan göz kalemi yok. benefit, mac, guerlain, lancome, kryolan ... bak hepsi diyorum, fiyat falan diil. ve şuna karar verdim. en çok para verip aldığınızın flormar ultra black ten bi tık öteliği yok. fiyat olarak 10 kat pahalı o ayrı. boşuna paranızı çarçur etmeyin derim.

- göz kalemi yerine sürme kullanıyorum hem.-

ki makyaj uzmanları da benle aynı fikirde hanımlar. söz konusu göz kalemi olunca, 10 liralıkla 100 liralık arasında pek de bi fark yok. he tabi gidip 2-3 liralık şeyler alın demiyoruz. aradaki parayla cildinize yatırım yapın.

bana da neyse...

edit: normalde tarzım değil ama.. bu entrynin neyi kötülendi, anlamak mümkün diil. tebrik ediyorum. gidin 100 tl verin kalemlere, güzelleştirip ütü bile yapıyormuş. on numarasınız yeminle. sevgiler.
  • siyah olanı bakidir....
    haftada bir kez sürersiniz,banyo yapın,hergün yüzünüzü yıkayın,fırçalayın çıkmaz.böyle doğal bir sürmeli hali gelir gözlerinize.bu doğallıktan dolayı ertesi güne kalmış makyajlı kadınları severim ben.
    güzel çekilmiş bir göz kalemi en şekilsiz gözü güzel,en balık bakışı bile büyülü gösterbilir.demek ki göz kalemine sihir de denebilir.
    yeşil kalem yeşil göz sandırır dikkatsiz gözleri özellikle ela gözlü kızlar sever bu minik göz yanılgısını.
  • oriflame'in cevrilerek acilanlari en bi sahaneleridir. her daim eriyik olduklari icin kolay bir surulum saglarlar. iddiali goruntuler icin: siyah, daha dogal olmasi icin: koyu kahve.*
  • yaratabileceği mucize inaılmazdır, hiç bir şey sürmeyip, sadece bir göz kalemi ve rimel sürmek, bakışlarınızı değiştireceği gibi, doğru yapılmışsa, saatlerce makyaj yapmışsınız gibi bir izlenim verebilir, hayat kurtarıcı bir nevi.
  • göz çevreseninde kullanılan bir makyaj malzemesi. gözü büyük göstermek için göz içine beyaz göz kalemi kullanmak küçük göstermek için siyah göz kalemi kullanmak gerekir. esmer bir teniniz varsa ve ufak gözlere sahipseniz siyah göz kalemi kullanmak bir hatadır. sadece rimel kullanmak yeterli olacaktır. yeşi ve diğer renk göz kalemlerini kullanırken aşırıya kaçmamak gerekir çünkü sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilirler. smoky eyes denilen göz makyajına siyah göz kalemi ve kurşuni göz farı kullanarak ulaşılabilir. benim tercihim siyah göz kalemi ve etrafına mürdüm veya bordo renklerde far veya göz kalemi kullanmak. özellikle koyu renkli göze (veya lens) derinlik katar.
  • akmayanı aranıyorsa mac kullanılmalı, fiyatı 35-40 lira filan. ucuz olup iyi şeyler çıkaran markalar var ama göz kalemleri akıyor çoğu markanın malesef. mac ise akmıyor, şoka girdim ilk gün ama geçti artık.

edit: spora gittim, 1 saat sonra hala akmamıştı. tavsiyem olsun sizlere okuyucular...
  • yuzun butun ifadesini degistirebilen makyaj malzemesi. bir iki kullanımdan sonra vazgecilmez makyaj malzemeleri arasına girer. bir de kalitesiz markaların goz kalemleri vardır ki, gozunuzu oymadan surulmez. dellendirir. ardından cope atılmalıdır bu tip urunler.
  • ne acayip bir makyaj malzemesidir ki çoğu genç kızın el hünerine büyük katkıları olmuştur. göz kaleminin bir çok yanlış kullanımına denk geldiğimden olacak gözümde kezbanlık ve kötü makyaj ile özdeşleşmiş bir edevat olduğundan en iyi ihtimalle kalem bulamadığımda numara vs. kaydetmek için kullanmış biri olarak yeni neslin göz kalemi ile olan aşkını anlamlandırmakta güçlük çekiyorum. el becerisi kısmına gelince, gecenin on ikisinde ayna karşısında göz kalemi çekme pratiği yapan ergen kardeşimi gözlerinden öpmek istiyorum ama makyajı akacağı için izin vermiyor. el pratiği gelişiyor, düzgün çizgi çekiyor hababam bu aletle gözlerini boyadığı için. bi elizabeth taylor'a yakıştıydı kleopatra'yı canlandırdığında.. makyöz değilsek kullanmamamız gereken bir makyaj malzemesidir. eye liner iyidir ama*
hesabın var mı? giriş yap