• twitch.tv üzerinde gta v oynayanları izledikçe iç geçirdiğim oyun.
  • geçen micheal la evinin 2 cadde kadar altındaki lüks berbere gidiyordum kapısından girer girmez sinematik bir hava oldu ve 2 soyguncu silahı doğrultu dizlerim üzerine çökrütürüp dışarı kaçtı onları öldürüp parayı berbere teslim ettim artık bedava tıraş olabiliyorum random eventdi heralde ama çok hoşuma gitti
  • elimde satmak üzere iki tane ikinci hakkım olan oyun.

henüz satın aldık arkadaşla indiriyoruz.

talip olan varsa yeşillendirebilir.

not: ps4

not2: biri gitti, biri kaldı.
  • gerçek gibi olan grafikleri çok gelişmiş müthiş oyun
  • gerçek gibi olan grafikleri çok gelişmiş müthiş oyun 3 tane karakter var bunlar michel de santa trevor philips ve franklin (bkz: michel de santa) (bkz: trevor philips)(bkz: franklin)
  • rockstar'ın oyuncu kitlesiyle arasındaki iletişim gerçekten çok başarılı.

mesela, gta iv'te bir oyuncu scooter sürerken yolda scooter süren başka bir npc'nin peşine takılır "heey biz scooter kardeşiyiz" diye bağırarak adamı takip eder, bunu youtube'a koyar, 6 milyon falan izlenir:
    https://www.youtube.com/watch?v=gxkj_cmthri

rockstar, bu espriyi gta v'te sürpriz yumurta olarak tekrar eder. bu kez oyundaki karakterlerden trevor, oyun içi diyalogda aynı sahneyi yaşar:
    https://www.youtube.com/watch?v=behxxcw1i8s

harika oyun, ne diyeyim.
  • online oynarken yan görevleri yapması ayrı bir zevk veren oyundur. çoğu ayak işi gibi görünse de, kimi abartı zorlukla halledildikten sonra komik miktarda para verse de, saatlerin nasıl akıp gittiğini anlayamıyorsunuz cidden.

martin diye bir mafya babası var mesela: adam mafyozi işlerine taş koyan hükümete darbe vuran işler istiyor sizden. mesela bir yargıcın malikanesine yollayıp, onu öldürüp fotoğrafını çekmenizi istiyor. ya da şehrin çeşitli yerlerindeki jüri üyelerini tek tek bulup temizlemenizi istiyor.
    ron isimli moruk ise trevor'ın ayakçısı olarak daha çok uyuşturucu işiyle alakalı görevler veriyor. uyuşturucunun mutfağını ilgilendiren malzemelerin çalınmasıyla ilgili görevler oluyor bunlar genelde.
    gerald hayvanı sürekli uyuşturucu alım-satımı mekanlarına sizi yollayıp, el değiştirecek olan kokaini çalarak ona götürmenizi istiyor. zaman zaman iyi para verse de, görevi hallettikten sonra telefonunuza "iyi işti salak herif" gibisinden mesajlar atıyor.
    araba alım-satımı ile uğraşan simeon ise bunların arasında en cimri olanı. tamam, belki görevleri çok zor değil ama şehrin bi ucundan diğerine yaktığınız benzine bile değmeyecek mesafeleri katetmek zorunda kalınca insan ister istemez küfretmek istiyor bu rus kırması pezevenge...

oyunun radyolarında çalan şarkılar ise bazen göreve göre seçilmiş hatta "cuk oturmuş" olarak çalıyor. farz-ı misal online görevlerden birinde, lester denilen yawshack sizden bir soygun sonrası polislerin intikal ettiği olay yerinde bulunan çantayı tam da yığınla polisin arasından alıp kendisine götürmenizi ister. görevi kabul ettiğinizde gelen options ekranında iken ayarlı olan radyoda fon müziği olarak junior murvin'in "police and thieves"(polis ve hırsızlar) adlı şarkısı çalmaktadır. tamam küçük bir ayrıntı belki ama, hakikaten insanı kitleyiveriyor bazen.
  • senaryo modundaki soygun görevlerimi kolay seviyede bitirip yeniden başladığım güzellik. bu sefer soygunlarda zekice şıkkı ile ilerleyip sindirerek oynayayım dedim. msaa ile oyun gerçekten inanılmaz bir görsellik sunuyor. en son bu muazzamlığa metro 2033 serisinin redux sürümünde denk gelmiştim. tabi bu sanat eseri görsel anlamda kat ve kat ileriye gitmiş. yukarıda arkadaşında dediği gibi msaa malesef cpu' nun amına koymakta. kapalı tutmakta fayda var.
  • msaa'sı hakkında sıra sıra birkaç entry yazılmışken daha önce bahsedilmemiş bir ayrıntıyı paylaşayım dedim.

eğer gtx900 serisinden bir ekran kartınız varsa msaa yerine nvidia'nın yeni geliştirdiği mfaa'yı açarak anti-alising'den %30 kadar fps kar edebiliyorsunuz.

nvidia control panel'e gidip grafik seçeneklerinden mfaa'yı aktif etmeniz yeterli. aynı zamanda oyundan vsync kapatıp aynı nvidia'nın grafik seçeneklerinden adaptive mod'u açarsanız tearing veya lag yapmıyor oyun.
hesabın var mı? giriş yap