• solaklık ve pekçok nesnenin solaklara ters gelişi temalı sohbetimizde kendisine "biz solakların kısa yaşadığına dair de bazı yazılar var ne sinir bozucu dimi?" dediğimde, "her şey ters naparsın, insan bütün ömrü boyunca tersliklerle uğraşırsa nasıl çok yaşasın" diyerek muazzam bir tespitte bulunmuş arkadaştır. saygı duydum
  • "insanların eskisi kadar korkak olmaması.
    eskiden boşanma azdı da herkes çok mutluydu, şimdi yozlaştık öyle mi?
    güldürmeyin beni.
    boşanma nimettir nimet. bunu da en iyi aile içi şiddet yaşamış evlat anlar.
    mutlu bir evliliğim, harika bir eşim var, bebek bekliyoruz, her şey çok güzel benim için. ve hayatımda başıma gelen en güzel şey nedir diye sorarsanız cevabım ne biliyor musunuz? annemle babamın boşanması. belki bu çocuk doğduktan sonra bile ben hala bu cevabı veriyor olacağım. çünkü o boşanma olmasaydı ben şu mutluluğu bulacak şansı asla elde edemezdim. hatta belki bugün burada bile olmazdım.
    cehennem gibi hayat yaşayıp buna katlanmak marifet değil. nineleriniz ne dayaklar yiyip susmuş, çok güzel olmuş değil mi? cefakar anadolu kadını payesi almış başına taç olarak. şanslı ise yaşlanınca durulan öküz dedeniz 80'inden sonra dizleri tutmaz olup bir bardak su için ona muhtaç olunca kıymeti bilinecek. siz de bunları mutluluk timsali olarak görüp duygulanacaksınız. yok artık öyle."

bu nasıl bir yazıdır. bu nasıl bi hislere tercüman olmadır arkadaş ya. bi an acaba ben mi yazdım diye bi irkilmeme sonrasında hıçkıra hıçkıra ağlamama sebep olmuştur.

yüreğine sağlık , kalemine sağlık, varolasıca ...
  • bir entry çok hoşunuza gider hani. ''şükela'' verirsiniz ama kesmez sizi. profil sayfasına da girip bakayım dersiniz. diğer yazdıklarına da göz gezdirdikten sonra badi olarak eklemeye karar verirsiniz. sinsi sinsi takip başlar sonra. yazılar okunur, oylanır. mesajlaşmaksızın sürdürülen ''badilik'' ilişkisi ansızın gelen mesajla farklı bir boyuta geçer. mesaj ışığını yakan isim ''gri balıkcil''dır. yaşanan kısa süreli şokun ardından apar topar cevap yazıp gönderilir ve sohbet başlar. gri balikcil'dan mesaj almak... vay beee! 54370 yazar arasından gri balikcil sana mesaj atsın. ulan ''allah'ın sevgili kulusun!'' derlerdi de inanmazdım hee. :))

(şaka şaka. karşı komşumuz lan bizim. öksürse duyuyorum.) -->> fib.
  • kimi iklimlerde, renk değiştirip 'ak balıkçıl' olan bir türü de mevcuttur.
  • herbokolog doğamız nedeniyle özdeşlik kurduğum, toplu taşım maceralarının hastası olduğum yazar.
    pek tatlı, çok şeker... sözlüğün en jelibonve dahi bonibon yazarı.
  • çok yakında taze gelinimiz olmaya hazırlanan dünya tatlısı insan.
    kendisi boylu poslu, iddialı ve alımlı olduğu için gelinliğini "sade ama havalı" seçecek.
    çok mutlu, musmutlu olasıca güzel insan.
  • son 1 aydır zeytinim de zeytinim diye kafasını şişirdiğim badicimin bir an önce hayvan uzmanı olmasını bekliyorum, başarılar diliyorum.
  • zeytinimin cici annelerinden biri. eminim, bir gün bize bir şey olsa zeytinimin yanına ilk koşacak insanlardan biri gridir. varlığıyla gerçekten mutlu oluyorum. biliyorum ki, ulaşamadığım noktalarda o var, o her şeyi hallediyor. bunun rahatlığıyla uyumanın ne demek olduğunu bir bilseniz, siz de mutlu olurdunuz.
  • ilk kedisi, oliver'i bugun kaybettik. icimin nasil parcalandigini anlatamam. zeytinim oldugunde ne hissettiysem aynisini su an yasiyorum. allah sabirlar versin arkadasima.
  • soyledigi tek bir cumleyle bana ne kadar yardimsever ve icten oldugunu hissettirebilen.. benim icin sozlugun en degerlilerinden..

yazdigim tuhaftik korkumla basladiydi; bi baktim kendisi "a ben de, ben de, hatta soyle boyle" diyerek benim gibi oldugundan bahsediyor ve hemen ardindan kimseyle degil sadece sozlukle paylastigim seyler uzerine, unutamadigim ve unutamayacagim su cumleyle basliyor diger mesajina: "mutlu olduklarini mi saniyorsun? onlarinki mutluluk mu sence?"
    ardindan bir anda dokuverdigim icimin, depresif ruh halini yansitan mesajlarima karsilik gonderilen yine bir o kadar icten ve umutlandirici cevaplar, sonrasinda ve devaminda biz ne kadar benziyoruzlar.. yalniz olmadigini bir kez daha anlama ani ve umutla dolma..

iyi ki varsin...
hesabın var mı? giriş yap