şükela:  tümü | bugün soru sor
 • silivri - tekirdağ arasında, kınalıyı geçtikten 10 km. kadar sonra bulunan ilçe. meşhur da bir köprüsü vardır, adına türkü yakılmıştır.

  "gümüşyaka köprüsünü ezberledim türküsünü ben sana hiç doyamadım" şeklinde bir nakaratı vardır söz konusu türkünün, en son haluk levent tarafından seslendirilmişti.
 • yuz veya ucyuz metre gibi komik araliklarla yigit pala marmara sand (simdi surf) marco polo gibi cogu yildizli hotellerin bulundugu e-5 uzerindeki tatil koyu.
 • gumusyaka yagmur yagdiginda nereden geldigi belli olmayan kurbagalarin, betondan yapilmis hem tenis hem basketbol sporlarina hizmet veren kortu istila ettikleri bir tatil beldesidir. buraya yazin sicaginda bir adet bmw 2002 icine bes kisi sikisilip gidilmistir, yol boyu annelere zorla skid row dinletilmistir cunku yas 13'tur, skid row mukemmeldir, mukemmel skid row'a eslik etmek icin 18 and life esliginde onsekiz yasina gelince olacaklar hayal edilmistir. arabanin yolcularindan biri onsekiz yasina geldiginde olmustur, bu entry onun icin yazilmistir. sebastian bach ise artik broadway'de sahne almaktadir.
 • 15 sene önce tenha lığı ile güzze olan
  hersene gerek insan ortamı gerekse yerleşim ve deniz in kirlenmesi sonucu
  kötüleşen
  değeri gittikçe düşen ve bundan en az 30 sene sonra değeri tekrar yükselebilecek
  köy
  2 km ilerisi tekirdağ il sınırıdır.
  istanbul evleri çocuk parkının hemen orda oturuyorum
 • canım lord of the depthsim sayesinde giittiğim arkadaşlarla beraber olduktan sonra bütün gün evde otursanız bile çok güzel tatil yapılan, geceleri çok ama çok soğuk olduğu için kumsalın tadını uzun uzadıya çıkaramayacağınız, denizine girilmemesini tavsiye etmekten çekinmeyeceğim yer.
 • marmara denizinde guzel denizi olan ender yerlerdendir.
 • istanbul edirne tem yolunda kınalı çıkışında başlayıp köy merkezine kadar uzanan sahil şeridinde müstakil evleri,yavaş yavaş prefabriğe dönüş yapan dantel örtülü,beyaz eşyalı çadırları,sinema ve alışveriş merkezli maxisi ile istanbula yakın sayfiye yeri.kısa süreli giderseniz stres atarsınız.yok ben uzun kalıcam diyorsanız bıkkınlık yaparsınız.
 • yaklaşık 20 yıldır tatillerimi geçirdiğim belde..

  oha 20 yıl ciddi ciddi.

  edit: 24 yıl oldu
 • çanta köyü ile arasına liman yapılacağı ve 5 sene içersinde havaalanı projesi ile metro hattı düzenleneceğinden istanbul'a ulaşımı bir hayli rahat olamasından değeri bir hayli artacağı söz konusu edilen belde.
 • hem içinden olup hem de yazlıkçısı olduğum yarı tatil köyüdür. istanbul'a bağlı son beldedir aynı zamanda.

  çatı disco ve deniz disco pek gidilmese bile gümüşyaka'nın en bilinen ve en olaylı klasik mekanlarındandır. son yıllarda eski popülerliklerini kaybettiklerinden dolayı kapanmışlardır zaten.
  taş çatlasa 500 metrelik kordonu her daim güzeldir, orda da gümüsyaka'yı temsilen bir kaç mekan bulunur. nargile içilir, gözleme filan yenir. istenirse dandik bir biraya 8tl verilir, yalandan eğlenilir filan..aklın yolu bir olduğundan en yakın tekelden alınan dolu diyah poşetlerle kumsala inmek en güzelidir. hem eğlenceli hem de sakindir gümüşyaka.. hem oralı olduğum hem de yazlıkçısı olduğum için severim ayrı yeri vardır. her zaman güzel arkadaşlıklar kazandırmıştır bana, serseri tipli gümüşyakalılar da özünde on numara insanlardır.

  bir de her sene başka başka mekanlar açılıp kapanır gümüşyaka'da bu da bir klasiktir ve genelde her açılan mekan bir yaz bile olsa tutar, kazanır; ama ne hikmetse sonra ya adı değişir ya taşınır bir şeyler gelir başına. örneğin, 4-5 sene öncesinde büyük bir gece klübü açılmıştı, çok insan çekti müdavimi kitle vardı, ertesi senesinde kanatçı oldu, tavuk sattı dumura uğradık bir sene sonrasında ise istikbal bayii olarak gördük, çözemedik.

  ayrca silivri yakınlarındaki üniversitelerin bazı kampüslerinin taşınmasıyla daha da çok tanınacaktır gümüşyaka. 10 sene içinde bambaşka bir yer haline gelebilir. o sürekli değişirken bizler hem içinde olup hem de uzağında duracağız, seyredip tekrar seveceğiz gümüşyakamızı..