• (bkz: hatsumoode)
  • i$ini bilen bunu the answer lies within dinleyerek yapar firsatini bulunca.
  • kumkapı sahilinde uyuyan evsizlerin yanında yaptığımda romantizm yerine göt korkusu yaşamama sebep olan eylem.
  • moraliniz çok kötü, sevgiliniz terk etmiş, iş yerinizde kıçınıza tekmeyi vurmuşlar, maddi manevi durum berbat..........
    bütün bunlara rağmen bile " heyyy adamım! bak işte yine doğuyor. ne olursa olsun hayat devam ediyor dostum. şimdi yerden kalk ve yürümeye devam et!" diyen, insanın içinin kıpır kıpır olmasına ve yüzüne tatlı bir tebessüm gelmesine neden olan seyir.
  • ilk defası unutulmayan. 2003 yılında, van gençlik kampındaydım. bülent ecevit bir dünya para dökmüştü gençler kamp kamp gezsin diye. sonra ak parti kapadı tabii, haklıydılar da içkiler gırla gidiyor herkes sevgili yapıyordu. şimdi liseler için düzenleniyormuş sanırım bir kaç şehirde. tipik bir kamp son gecesi, biralar alınmış, çadırlardan da battaniyeler, güneşin doğuşu izlenecek plan o. nitekim izlendi de. ben hatta göle girmiştim, van gölünde güneşin doğuşunu izleyeyim diye. bir de muhabbet iyice boka sarmıştı.o zaman bilmiyordum belki 100bin kere daha uyanık olacağım güneş doğarken ve moralim bozulacak perdeden sızan güneş ışığını görünce, hasiktir yine güneş doğdu diye. uyanınca yeni bir gün olmayak. yeni günü yine eskittim. akşam üstü, ağzımda tütün tadı ve televizyonda bilmem ne birşey.
  • nemrut'tan seyredilmeyecekse çok anlamı olmaz.
  • istanbul ahirkapi fenerinin burnundan izlenirse nefis bir deneyimdir.
  • sabaha kadar çalışmak eylemini gerçekleştiren (hele ki bir haftada iki kere!!) kimseler için çok bir etkisi yoktur herhalde, nitekim gece mesaisi evet normal olan değildir ama bütün gece çalışıp bir de üstüne sabah olduktan sonra olağan mesai koşullarında çalışmaya devam edilecektir ve bu kişi günün ilerleyen saatlerinde yorgunluk, uyku ve gitgide artan bir "beynim sisler içinde" duygusu içerisine girecektir. gece boyunca tüketilen kahve ise, el ve ayaklarda sabit duramama, beyinde olur olmaz herşeyi düşünme, çenede bir kapanamama ve midede tırnakları iyice uzamış olan ve onları geçirmek için mide duvarlarını tercih eden bir kedi durumlarını yaratacaktır.

bir de üstüne gün içerisinde, gece boyunca yapılan işlerin devamı niteliğinde işlemler var, yeni gelecek işler var, arayanlar olacak tonla, akşama toplantı var, gün içerisinde başıma gelen en güzel bela (bkz: #29142945) akşam saatine kadar benimle olacak...

bakalım akşamı nasıl edeceğiz, hadi hayırlısı.
  • eğer geceyi çalışarak geçirdiysem bana inanılmaz bir ağırlık çökmesine, yok yeni uyandıysam içime inanılmaz bir çoşku yerleşmesine sebep olan eylem.
hesabın var mı? giriş yap