şükela:  tümü | bugün
 • "gürcistan'da anayasa mahkemesi'nin kararıyla, esrarın bireysel kullanımı artık hapisle cezalandırılmayacak.

  gürcistan anayasa mahkemesi bireysel esrar kullanımının hapisle cezalandırılmaması gerektiğine ilişkin geçen yıl açılan bir davayı karara bağlandı. anayasa mahkemesi'nden yapılan açıklamada, mahkemenin, bireysel esrar tüketiminin suç sayılmayacağına hükmettiği belirtilirken "mahkeme, esrarın münferit kullanımının cezalandırılmasının kamu düzeninin sağlanması için doğru bir uygulama olmadığını tespit etmiştir" ifadesi kullanıldı.

  sputnik’in haberine göre, ancak mahkeme esrar tüketimi nedeniyle para cezası verilmesi hükümünü kaldırmadı. ülkede esrarın satışı ve satın alınması hala suç sayılıyor.

  aynı mahkeme 2015'te 70 grama kadar kuru esrarın kullanımının yasallaştırılmasına hükmetmişti. 2016 eylül'de ise mahkeme yine 70 grama kadar olan mükerrer kullanım için hapis cezasını kaldırmıştı. bazı siyasetçiler esrar satışının da suç kapsamına girememesi konusunda yasal düzenleme yapılmasını talep etti.

  türkiye ve gürcistan arasında yapılan anlaşma gereği vizesiz ve pasaportsuz geçiş yapılabilmekte."

  kaynak

  (bkz: hadi hayırlısı)
 • çevre ülkelerin amsterdam'ı olmaya doğru giden böylelikle eski sovyetler birliği ülkelerinden ve türkiye'den bir çok turist çekme potansiyeline erişebilecek gelişme.

  halihazırda kumar oynatmaktan ekonomilerine hatırı sayılır katkıda bulunan gürcistan yine kafayı çalıştırdı.
 • türkiye dışında her ülkede güzel şeyler oluyor.
 • doğu karadenizin bir avrupa ülkesine komşu olduğunun yeni kanıtı.

  tüm doğu karadeniz gençliği hatta doğu anadolunun kuzeyi gürcistana akacak artık. zaten akıyordu, daha da akacak. sadece onların bırakacağı para bile gürcistan ekonomisini döndürür.

  zekice bir karar, tebrikler.
 • kafalar guzel yasayacak olan ulkedir.