• her iki disiplini de iyi uygulayanın kazanacağı versus olmasına rağmen güreşçi sonuç alma anlamında bir adım önde olabilir.
  • boksör vurur, acı verir.

güreşçi yorar.
  • doğru cevabı equinoxedir.
  • sikletine göre değişir. ağır siklet boksör muhtemelen bir yumruğunda karşısındaki yere yığmanın ötesinde kalıcı hasar verebilir. ona kuvvet olarak denk olacak ağır siklet güreşçi ne yazık ki yumruğu dodgelayacak hıza sahip değildir.
  • aynı sıklette boksör için hemen hemen hiç bir şans yoktur. güreşçi net alır.

ek: boksör diyen arkadaşların heyecanını anlıyorum ama yersiz bir karşılaştırma.

iyi bir ağır sıkletin tek yumrukla nakavt ihtimali gerçekten çok çok zayıftır. indiremediği an güreşçinin insafına kalır.

boksör seni beni tek yumrukla komaya sokar. ama kendi sıkletinde hayvan gibi kondisyonlu bir güreşçiyi indirmesi mucize. zaten nakavt olmadığı an gerçekten kese kağıdı gibi buruşturup atar güreşçi.

en tepe döneminde üstad muhammad ali bir güreşçiyle karşılaştı ve yenemedi* muhammad ali'nin anternörü şiddetle karşı çıkmış ama ali'ye söz dinletememiş ve ali gibi adam bel altından yediği darbelerden sonra toparlayamadı.
  • seriliğiyle yakalanmamayı başaran boksörün affetmeyeceği versustur.
  • boksör devirir, güreşçi yere çalar. ikisi de teknik biliyorsa rakibini kolaylıkla indirir.
  • güreşçinin eğitimsiz ve kendi boyutlarında 2 kişiye karşı hiçbir şansı yoktur. boksörün eğitimsiz 3-4 kişiye karşı sopasız-bıçaksız kavgada şansı vardır. bkz : irlandalı boksör

edit : he olay boksörle güreşçinin kavgası ise, güreşçi avantajlı bana göre. boksörün güreşçi onu yakalamadan önce tek veya 2 yumruk şansı var , onda da nakavt etmesi lazım. yoksa hallaç pamuğu
  • bence atlet. kaçar ki kimse yakalayamaz.
hesabın var mı? giriş yap