şükela:  tümü | bugün
  • 2005 - 2006 kış sezonunun salgın grip virüs varyantıdır. kaliforniya/a tipi olarak da bilinmektedir. yüksek ateş, kuru öksürük ve eklem ağrısı şeklinde ortaya çıkmaktadır. kuluçka süresi 3 gündür
  • ciddiye alinmasi gereken ve bir adet yatak, bir adet yorgan, bolca portakal-greyfurt, evin alisverisini yapmak uzere bir adet arkadas yahut tanidik, birkac doktor tavsiyesi ve bir adet pozitif enerji pompasiyla yaklasik bir haftada gecen hastaliktir.
  • 1968 grip salgınına (hong kong salgını) yol açan virüs.
    (bkz: h1n1)
    (bkz: h2n2)
    (bkz: h5n1)
  • son günlerde oğlumun eşimin ve birçok arkadaşımın hayatını zehir eden virüs...

http://www.hurriyet.com.tr/…glik-yasam/25494488.asp
  • şu dönemlerde, tanıdığım birçok insanın yakalandığı virüs.
  • sanırım benim de yakalandığım virüs. iki gündür yatak döşek yatırdı. pazartesi nasıl işe giderim diye düşündürüyor.
  • anason çayının sikerttiği vayrıs. rakı tedavisinden edindiğim bilgiler sonucu geliştirdiğim tedavi yönetimine göre; anason çayı için. (günde 3-4 bardaktan fazla içmeyin. her şeyin fazlası zarar)

birde bu vayrsla ilgili olarak sağlık bakanlığı "domuz gribi (h1n1) değil" açıklaması yapmış? (kaynak: haberturk) wikipedia'da ise; bu domuz gribinin 3 alt çeşidinden biri yazıyor? kaynak:(wiki'de swine flu kısmı ve ayrıca swine flu başlığı ve eşşeğin ziki)

bendeki bu kafa karışıklığı grip kaynaklı olabilir. tıbbi ilimlerde tahsili olan arkadaşlardan açıklama bekliyoruz.

herkese geçmiş olsun
  • etrafımdaki herkesi yataklara düşürmüş, nöbetçi eczanede sistemin çökmemiş olmasına rağmen bir buçuk saat sıra bekletmiş virüstür.
  • 2 yaşına yeni basmış oğlumu yatağa düşüren, ateşinin bir hafta boyunca 40lardan aşağı düşmemesine, iki kez havale geçirmesine, hastane odalarına sürünmesine sebep olan virüstür. ilk belirtileri domuz gribi ile karıştırılmaktadır ve fakat domuz gribi değildir. inatçı ateş(hastanedeki tüm müdahalelere rağmen en düşük 38.9 idi), iştahsızlık (la bir hafta boyunca 1 yudum süt de mi içmez bir canlı) ve bol miktarda halsizlik(normalde düz duvardan inmeyen çocuk gün boyu uyudu) benim nazarımdaki temel belirtilerdir. buradan kısaca bu virüse allah belanı versin diyor çekiliyorum.
  • az önce haberleri izledim. bu virüse karşı antibiyotik kullanmamak gerekiyormuş. piyasadaki grip aşıları %80 etkiliymiş. falan...

bir kaç gün içinde grip aşısına yeterli talep olmazsa, yalandan 1-2 ölüm haberi verirler, eski zamandan ölüm videoları falan koyarlar. sonra millet inanır, aşı olmaya başlar. bazı kavaslara para lazım. hadi millet, eczanelere.

ek not: hiçbir virüse antibiyotik kullanılmaz.