• aliağa' yı geçip foçayoluna sapıldığı zaman yaklaşık beş kilometre ileride kurulmuş olan demir çelik fabrikası.aliağa da faaliyet gösteren gemi söküm fabrikalarından getirilen hurda demirler bu fabrikalarda eritilerek inşaat demiri,sac,çelik ve daha pek çok ürün haline getirilir.ayrıca sanayide kullanılan azot,oksijen,karbondioksit vs gazların tüplerinin üretiminin yapılıp,bu tüplerin pazarlandığı ve dolumunun yapıldığı bir de yan tesisi vardır.
  • heta$, anadolubank gibi firmaları bünyesinde barındıran ve bu büyüklük ile doğru orantılı süper bir web sayfasına sahip kurum.. sanki öğle arasında hazırlamı$lar gibi..

http://www.habas.com.tr/
  • ilçe benzincisi.
    ayakları yerden keseni icin bkz: havas
  • yassı çelik üretimi için yeni bir fabrika kurmaktalar gene aliağa'da. ne zaman faaliyete geçer bilinmez.
  • türkiyenin en büyük endüstriyel gaz üretim ve satış firmasıdır.
  • adını ilk duyduğumda hab+aş olarak düşünüp hab'a bir anlam yüklemeye çalıştığım işletme. sonra bir öğrendim ki hamdi başaran'dan geliyormuş ismi. ufkumu iki katına çıkarmadı yerin dibine soktu yeminle.
  • aliağa'da kurdukları saç haddehanesi başarıyla devreye alınmış olup arkasından gelecek yeni yatırımların habercisidir
  • mahalle mahalle gezen kamyonunda dario argento filmlerinden fırlama rahatsız edici müzik kullanan firmadır. ula tüp mü satıyonuz çoluk çocuk mu korkutuyonuz. tövbe bismillah.
  • habas'ta calısmaya baslayacam, ev bakıyorum. bir tanesini kapıcı gezdiriyor bana. konusmaya basladık. habaş'ta çalışmaya başlayacağımı öğrenince, mutfak lavabosuna eğildi bir sigara yaktı. sonra soyle dedi; çocukluk arkadaşlarımdan biri de orada çalışıyordu. kısa pantolonla koşuşturduğumuz zamanları hatırlarım. habaş'ta çelikhanede çalışıyordu. kazada yana yana öldü. arkasında da bir kadınla iki çocugu yetim bıraktı dedi. gittim başladım çalışmaya, iş güvenliği falan hak getire facia resmen. iş güvenliği uzmanlarının da elleri kolları baglı. çok uzun süre katlamadım, ayrıldım.
hesabın var mı? giriş yap