• her seferinde ekrana yumruğumu sokmamak için zor duruyorum. inadına haber sitesi olmayan bi site arıyorum yoksa da bakmıyorum anasını satıyım. aradığım şeyi öğrenmem gene de bunlara bir gram faydamı dokundurtmam.
  • 2020'de haber siteleri google'ı çöplüğe çevirdi mi? gözler google'da. haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi gerçekten yaşandı mı?

google tarafından geliştirilen arama algoritmaları haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi karşısında ne yapacak? bu soru sabah saatlerinden itibaren merak edilmeye başlandı. internet kullancııları internette yaptıkları aramalara tüm hızıyla devam ederken, öte yandan ülkemizdeki salgın nedeniyle bir çok kurumsal firma ofislerini kapatmış halde. geçtiğimiz gün yapılan bakanlar kurulu toplantısında, binlerce kişiyi ilgilendiren bu tespit ile ilgili açıklamanın ne zaman yapılacağına da değinildi.

ulaştırma bakanlığı ve bilgi ve iletişim teknolojileri kurumu müdürü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda araştırma yapıldığı, şikayetlerin google'a iletildiği söylendi. haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda tüm detaylar ve son dakika gelişmelerini takip edebileceğiniz haberimiz...

google inceleyecek mi?

haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda google'da çok önemli bir yetkilinin bu iddiları araştıracağına dair söz verdiği öğrenildi. ulaştırma bakanı adil karaismailoğlu yaptığı açıklama ile "milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda google'ın hassasiyetlerimize ve kırmızı çizgilerimize dikkat edeceği yönünde teminat verdiğini" bildirdi.

işte haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi ile ilgili haber ve açıklamanın tüm detayları...

edit: seo'nuzun da sizin de taaaa mk

edit 2: a) @ha oylemi nickli yazar arama motorundan haber sitelerini neden kaldır mıyorsun? dedi. cevap veremedim. mal gibi kaldım. chrome kullananlar linkte anlatılan eklentiyi kurarak istedikleri siteleri arama sonuçlarından çıkarabiliyorlarmış.

b) "ya ben haber okumak istiyorum" diyen arkadaşlar, @finite state acceptor nickli yazar makine öğrenmesi kullanılarak yapılan haber.ozetgecer.com adlı bir siteden haberdar etti. henüz geliştirme aşamasında ancak, özet haber okumak isteyenler bakabilir.
  • allahım aradığım başlık buymuş meğer. çıldırıyorum resmen ne yazarsam yazayım haber sitesi çıkıyor. domatesin faydası yazıyorsun sözcü, milliyet, posta çıkıyor. olurda yanlışlıkla tıklarsan vay haline. tonlarca reklam. google duy sesimizi. murat övüç’ten destek mi alsak yoksa..
  • benim google'a en çok uyuz olduğum konu, aramaya yazdığım soru bilimsel bir soru olmasına rağmen bu konuda hiçbir özelliği olmayan ve genelde yanlış bilgilerle dolu olan gazetelerin sitelerini çıkarması. halbusemkine bilimsel yazılar yazan sitelerin çıkması gerekmiyor mu sadece soruyorum
  • o haberleri hazırlayan hangi anasını avradını bellediğimin evladıysa eminimki burada yazarlığı vardır başlıkları okuyordur. senin tüm sülalene o klavyeyi yan yatırıp sokayım.
  • rtük, bir şeyleri düzeltmeyi çok arzuluyorsa bu konuda devreye girebilir.
  • vay lan yine tüm kalıbımla katıldığım ayrı bir başlık,lan sen haber sitesisin ne işin var dinle,olmadı bilimle,her halta maydonoz olunur mu arkadaş ,tıklanma rekoru mu beğeni mi ne kasıyorsunuz lan siz canına yanıyım ya
  • tamamen google'in aymazligidir. bizim medya zaten arsiz, omurgasiz onu biliyoruz.

sen arama motoru olarak tdk, vergi dairesi, bilimsel makale vb. aramalarda bile en basta sozcu, milliyet, hurriyet sonuclarini getiriyorsan kusura bakma da soxam bele vaziyete.

es kaza su haber sitelerinin server'ina falan denk gelsem, shift+delete yapmak icin 1 sn dusunursem nolayim. zerre de bir kaybimiz olmaz, copluk hepsi.
  • haber sitelerindeki içerik üreticileri google partner ajanslarıyla veya o ajanslardan yetişme çalışanlarıyla sistemin püf noktalarını iyi belirliyor. seo'da üstte çıkmanın en önemli kuralı arama terimiyle tam alakalı içerik hazırlamak ve maalesef web haber siteleri de bunu yapıyor. yalnız bu tek başına google'ın hatası değil. açılış sayfası deneyimine pozitif feedback veriyor kullanıcılar. aksi olsa clickbait içeriklerde hemen çıkma oranı (bounce) yeterince yüksekken ilk sayfalarda görünme durumu böyle olmaz, o sayfalar kendiliğinden elenirdi.
  • aramalarını ingilizce yapmayıp stack overflow gibi kaliteli sitelerden sonuç bulup okuyamayan yazarları gün yüzüne çıkarmış olan bir durum. onun dışında boş işler ile uğraşıp vakit öldürmek isteyen tipler siz değil misiniz? algortimaya laf atıyorlar bir de. sizi tanıyor ya işte? daha ne yapsın?
hesabın var mı? giriş yap