• et ithalatını serbestleştiren düzenleme kapsamında yapılan ihaleyi kazanan şirket. 1.2 milyon usd karşılığında yaklaşık sekiz bin beş yüz hayvanı 10 günde teslim edeceğini taahhüt etmiş bulunuyor. ihaleye katılan/katılamayan diğer firmalar ise bu kadar hayvanın, bu kadar kısa sürede teslim edilemeyeceğini; ancak zaten yurtiçinde olan hayvanlarla mümkün olabileceklerini söylüyorlarmış.

haberin linki için; bakınız

burnuma pis kokular geliyor da; helal et olduğundan bişey diyemiyorum.
  • bakiniz, et fiyatlarinin artmasi ve ithal et cözümünün sonucunda olacaklari görmek icin müneccim olmaya gerek yokmus. tezgahin kuruldugu berlin merkezli sirkettir büyük ihtimalle bu hacilar helal et. ama yok ya, haci adamlardan öyle bir zarar gelmez, devletin yaptigi ihaleye katilmis adamcagizlar, onlarin ne sucu var dimi? hersey kuralina uygun islemekte..

hayir koca bir milleti, göz göre göre aptal yerine koymanin da bir siniri olmali diye düsünüyorum.
  • (bkz: hacılamak)
  • ulan bari şirketin adını gizleseydiniz. süper kalite ekstra manyak et anonim ltd şti falan deseydiniz. olmadı logosuna gizli semboller falan koysaydınız, bunları ortaya çıkaran insanlara da komplo teorisyeni falan derdiniz. bu kadar bodozlama girilir mi ihaleye, piyasaya.
  • (bkz: #18857186)
  • umarım 2010 yıl sonu bilançosunu ya da gelir tablosunu görme imkanımız olur.. olur mu? zor dostum zor.. lan o olmadı bari; ocak-mart dönemi ile nisan-haziran dönemini gösterin.. lütfennnn...
  • getirdiği/getireceği etler kesilirken usül olaral helal yöntemlerle kesiliyor olabilir ama getiriliş yönteminin helalliği bir tartışma konusu.
  • sahibi kilis'li rıfat kazancıoğlu'dur.
    bu kadar et suriye'den bile gelmez diye bir cümle yankılanıverdi az önce kulağımda da; o yüzden şeyettim, acaba kilis üzerinden suriye'den gelir mi acep diye...
    öyle ya, suriye'den gelmezse almanya'dan hiç gelemez.
hesabın var mı? giriş yap