şükela:  tümü | bugün
 • darbeci general halife hafter'in yönettiği libya ulusal ordusu'nun sözcüsü general ahmed al mesmari isimli şebek, 12 şubat 2020 tarihli basın toplantısında sayın cumhurbaşkanı'mıza defalarca "embesil, gerizekalı" ve "uluslararası suç örgütü lideri" demekte.

  neredeyse tüm ana akım yabancı basın ajansları ve türkiye karşıtı medya figürleri tarafından paylaşılıp, milyonlarca etkileşim alan bu basın toplantısı hakkında bizim medyamızda yahut sözlükte herhangi bir haber/entry bulamadığım için bu başlığı açma gereği duydum. medyamızın düşürüldüğü kuzey kore-vari tek yanlı tutum ve otosansür, bu haberlere izin vermiyor maalesef. eskiden, en azından "gerizekalı arap'tan küstahça açıklama" vb. şeklinde haber yapılır, dalga geçilirdi.

  linklediğim tweet'i atan şahıs ise ayrı bir muamma. lindsey snell isimli bu sözde gazeteci, 2016 yılında amerika'nın incirlik'ten 2 helikopter ve 2 iha kaldırıp nusra cephesi'nin (şimdiki adı ile htş) elinden kurtarmaya çalıştığı bir cia ajanı. 2013-2016 yılları arasında gaziantep ve hatay'da yaşayan bu kadın, sürekli suriye'ye giderek çeşitli muhalif örgütler ile "röportajlar" yapmakta ve suriye hükümeti aleyhine haberlere imza atmaktaydı. kendisini bir müslüman olarak betimleyen bu şahıs, muhalif bölgelerde çarşaf ile geziyordu. kendi anlatımına göre, bu gezilerden birinde nusra tarafından şüpheli görülüyor ve telefonuna el konulduğunda, sevgilisine gönderdiği çıplak fotoğraflar keşfediliyor, bundan bir şekilde "o benim kocam ve uzak mesafede böyle şeyler olur" yalanı ile yırtsa da halep'te bir röportajında türban altına "pantolon" giydiği görüntüler farkedilince tutuklanıyor.

  buradan bir şekilde kaçmayı başaran bu kadın, 2016 yılının eylül ayında askerlerimizin sınırötesi operasyonu ile kurtarılıyor ve fetö darbesi ile ilgisi olabileceği sebebiyle tutuklanarak 2 ay hapiste kalıyor. o günden sonra ise tweetleri ve köşe yazılarından anlaşıldığı kadarıyla tam bir ypg/pkk destekçisi olmuş.

  ana konumuza döner isek; türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı makamı, nasıl oldu da bu şebeklerin rahat bir şekilde sövebilecekleri bir hale geldi/getirildi? uluslararası saygınlığımız nasıl bu çöl farelerinin lağım ağzının seviyesine düşebildi? ben, akp karşıtı bir cumhuriyet sevdalısı olarak bu durumdan utanıyor ve sinir küpüne dönüyor iken; bunları görmemezlikten gelmek, tavus kuşu gibi kafayı kuma gömmek mi çözümdür?

  ciğeri beş para etmez bu ajan kevaşe ve benzerlerinin 2011'den itibaren gazlaması ile meşru suriye hükümeti'ne karşı giriştiğimiz operasyon, yaşanılan vahşet, içimizde patlayan 4.5 milyon mülteci, sınırımızda bir ypg/pkk terör devleti oluşumundan hiç mi ders almadık da, 3 gündür bu amerikan itleri tekrar yüzümüze gülmeye başladı diye devletin resmi haber kanalı ve ajansları bayram ediyor?

  hiç mi öğrenmeyeceğiz, ders almayacağız?
 • libyada ifade özgürlüğü bizden ilerdeymiş demek ki.
 • demek ki iyi koymuşuz.
 • saçmalardan seçmeler...
 • teoman'ın da dediği gibi ' daha beter olacak herşey'.
 • :)
 • 15 yaşında bebelere dava açan dünya liderimizin ne yapacağı merak konusu.

  iranlı generali öldürdükleri gibi iki füze sallasın, arkasındayız. sevsek sevmesek de türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına edilen hakaretlerin bir sonucu olmalı. iki füze sallayıp ülkeyi savaşa çeken istihbarat teşkilatımız bu adamı suikastle indiremiyorsa ortalarda dolanmasınlar.
 • ekşide yeni bir deyimi başlatmış olur: işten çıkarken adama arapça am günü yağ.. arapların aynı zamanda sanki biraz terbiyesiz olması.
 • adam taaaa libyadan gormus. bir de bizim halk gorebilse.
 • bizimki de hafter'e terör örgütü lideri demişti. bu işler böyle aga.
  mesela yiyorsa putin'e hakaret etsin. bölgenin reisi olmak böyle bir şey. "reyiz" olmaya benzemiyor.