• trabzon'un en iyi diş doktorlarından belki de doktorundan birisidir. yalnızca trabzon'dan değil civar illerden de hatırı sayılır sayıda hastası vardır. ortodonti alanında doktora yapmış olması nedeniyle dt. değil dr.'dir. bu durum doğu karadeniz bölgesi için haslında son derece önemli bir ayrıntıdır.

kendisiyle bir diş implantı tedavisi için tanıştım. dişi çektikten sonra hemen implantı dişetine yerleştirmiyor. önce dişetinin kemikleşmesi için 3 ay bekliyor. implantı ortalama 3 ay sonra dişetinin içerisine yerleştiriyor. protezi yerleştirmek için de yaklaşık bir 3-4 ay bekliyor implantın kemikle kaynaşması için. daha sonra geçici bir diş takıyor ve o da ağzınızda yaklaşık 1 ay kalıyor. porselen protezin takılması nihayetinde 7 ayı buluyor. hakan bey benim tedavimde bu süreleri kullandı lakin ben de ondan süreyi kısaltması için herhangi bir talepte bulunmadım. bu tip talepler karşısında farklı bir uygulaması var mı bilemiyorum lakin implantın gerçek bir diş gibi sağlıklı olarak kullanılması için hakikaten en az 6 ay beklenilmesi gerektiği aşikar. diş çekilir çekilmez implantın yerleştirildiği uygulamaların olumsuz sonuç verdiği birçok örnekle karşılaştığımı söyleyebilirim.

bunların dışında kliniğinin oldukça ferah ve iç açıcı olduğunu söyleyebilirim. sanıyorum ki hastalar için önemli bir ayrıntı çünkü stres bu işin doğasında doğal olarak var!

her ne kadar klinik doktoru olsa da akademik bir yanı olduğunu da söyleyebilirim. tedavide yeni trendler bağlamında sık sık yurtdışına çıkıyor. bu bakımdan uzun soluklu bir tedaviniz varsa randevularınız bazen tehir edilebiliyor. bu durumda belki bazı hastalar için handikap olarak görülebilir lakin hakan uzun'u farklı kılan en önemli unsurlardan birinin de bu olduğunu düşünüyorum.

son olarak randevuları düzenleyen semanur hanım için de birkaç ekleme yapmak gerekirse; yukarıda belirttiğim hasta stresi tekrar göz önüne alındığında semanur hanım'ın pozitif yaklaşımı - insani taraf bir yana - yine hastanın tedavi öncesi yaşaması muhtemel stresi için rahatlatıcı bir hal yaratıyor.

ps. ilk bakışta iş bu entry viral gibi gözükebilir. öyle algılanmaması için son bir eklemeyle durumu kurtarmak gerekirse; hakan uzun hastalarıyla son derece nazik bir iletişim kursa da çalışanlarıyla aynı tonda bir iletişimi tercih etmiyor. benim için en önemli ayırt edici farklılık bu oldu 8 aylık tedavim süresince.
  • ankara üniversitesi türk inkılap tarihi enstitüsü'nde profesör.

bizim fakülteye inkılap tarihi ve atatürkçülük dersine bu sene geldi iyi ki o insanın öğrencisi olmuşum dedim.hayata bambaşka gözlerle bakmamı sağlayan,sorgulatan ve düşündüren,türkiye cumhuriyeti tarihini ezbere kitaptan okuyup gelmeyen, belirli bir ideolojiyi savunmadan objektif bir biçimde dersini anlatan hoca.dersteyken böööyle izler kalırdım o kadar güzel ders anlatıyor ki transa girmiş gibi dinliyordum.seneye o dersi alamayacağım için üzülüyorum bir ara "acaba sınava girmesem de seneye de dersini alsam mı? " diye düşündüm :) bu üniversitenin bana kazandırdığı çok şey vardır ama hakan hoca başkadır,saygıyla selamlıyorum hocamı.
  • burada: http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/….html?drid=644

ve şu çok çok önemli:

“.. hacettepe üniversitesi tıp fakültesi ingilizce bölümünden 2004 yılında dönem beşincisi olarak mezun oldu. aynı yıl hacettepe üniversitesi tıp fakültesinde başladığı plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanlık eğitimini 2010 yılında tamamladı. uzmanlık eğitimi sırasında amerika birleşik devletlerinde yale üniversitesi tıp fakültesi plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde estetik cerrahi ve mikrocerrahi konularında gözlemci olarak çalıştı….”

herkes dişci yazmış ama asıl “hakan uzun” dünya çapında bir plastik yani estetik cerrahıdır ve sadece dönem 5.si değildi sıkı notçuydu, sıkı ders notu tutardı, hakan’ım soyadıyla ters orantılı notçu ve not tutma işinde bizim üst devremiz bir “maş” olamadıysa da sıkı not tutardı ve candır, çok sever sayarız can arkadaşımızı!

kemal kösemehmetoğlu ile devredaş, aynı kuşak ve o ekoldür.

(bkz: kemal kösemehmetoğlu/@yorgun ve yalniz adam)

hakan’ım tonla iş yani vakan arasında dekan yardımcısı olmana yürekten sevindim,seni tanır bilirim,hem işinde çok iyisin hemde bizim okulun dünyanın en iyi tıp okullarından biri olma misyonunu arttırarak güçlendirme potansiyeline ciddi sahip bir yöneticimizsin.

bu yüzden dekan yardımcılığı’nda kalma ve daima dikkat bak güncel dekanımız mezuniyetimizde protestovari ama devre 1.siydi galiba, masum konuşmasını bastırmaya çalışmakla resmen kendini bitirdi çünkü:

akp bir konjonktürel partidir o konjonktür geçti.”

dr. erol mütercimler.

seni çok severiz kadim devredaşların ve ara ara al ilker’imi de ve dünyanın en işkolik insanı arzu fotokopi ümit abi’mize uğrayın ve sorun bizi de mi emekli edince duracaksın diye can hakan’ım.

format için tanım:

kendisi dünyanın en iyi plastik, estetik cerrahlarındandır, hakan hocamızın yanına bu desturla gidin!.
  • ayrıca çömez bebe asistanlarına “güler kanra”lık yapmaması gereken yakışıklı’dır

rahat ol bizim “atanamamış maş”ımız, notçumuz hakan uzun’umuz, soyadıyla ters orantılı yazarak yine “en kötü espri bizden olsun” yazayım mı ilker iko’m; hakan’ım sağ olsun çömezlerin minik bir cam parçasının kestiği sağ orta parmak distaline 5 dikiş çaktılar bende jest olsun diye bölüme sana, iko’m ilker ertuğrul’a ve benim dünürler serhat ünal, murat akova hocalarıma et bıraktım,şarap’ta tomai güzel bir hırvat cabernet’i de olsa gerek ve dikişleri aldırmaya geldiğimde de birşeyler bırakırım can ve asla unutma sen birazda:

şehit kahraman devlet adamlarımız ekolünden, rahmet ve özlemle: “adnan kahveci, recep yazıcıoğlu” okuluna ait bir devlet adamı oldun yani bunu unutma ve kendinin kıymetini bil ve ara ara “dünyanın en işkolik insanı ümit abimiz arzu fotokopimize uğra” ve “ümit abi ne zaman bizden kimi emekli edince duracaksın can,yoksa benim emekliliği mi bekliyorsun durmak için canımız can ümit abimiz?” diye sor lütfen;

seviliyorsun can: sevgiler ve sevgiler!.

not: minik el kesimi için gittiğimde asistanları dikerken hakan hoca sizlere kötü sert mi davranıyor, öyleyse onu “yenal”a veririm dediğimde (o gayet iyi bilir yenal’ı heh heh..) asistanlar: “hakan hocamız bize karşı çok iyi davranıyor.” demişlerdir, notum olsun canlarım..
hesabın var mı? giriş yap