• kemal sunal, şener şen gibi ustaların yer aldığı tosun paşa adlı filmde ibrahim paşa tarafından sarfedilen ve tarihe gecen söz. seferoğulları ve tellioğulları, iskenderiye'nin iki önemli ve büyük ailesidir. bu iki aile milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan günlerde, iki kıtayı birbirine bağlayan, ırmakların çağıl çağıl çağladığı, börtü böceklerin bik bik bik diye öttüğü, ceylanların oradan oraya hoplayıp zıpladığı, hakkı bulut'un henüz 3 yaşında bir kardeşim var seni ondan bile kıskanıyorum diye ortalarda dolandığı yeşil vadi için birbirine düşmüştür. lütfücüm * düşünür taşınır ve sahte bir tosun paşa ortaya çıkarır. evin işlerini gören şaban, tosun paşa olur. akabinde ve detayında foyaları meydana çıkar ve türk tarihinin en önemli anı şu şekilde yaşanır:

ibrahim paşa: herkes duysun ve bilsin ki, hakiki tosun paşa benim!
    şaban: peki ben kimim ibocum?
    ibrahim paşa: sen benim yerime geçmiş salağın tekisin
    saban: teessuf ederim ibocum.

bonus:

(bkz: kara murat benim)
  • ibrahim pasa olarak bilinen yigit abimizin lutfu'nun* kulagina fisildadigi, fisildanmasiyla birlikte tarihteki en guzel mimiklerden birinin olusumuna sebebiyet veren* cumle..
  • an itibari ile açıklamak istediğim gerçektir.
  • konuyla alakalı olarak:

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
  • seferoğulları: gezi parkı bizim...

tellioğulları: hayır bizim...

recep tayyip erdoğan: hakiki tosun paşa benim!!!
  • az önce metrobüste işittiğim cümle. hepimiz paşayız.
  • iş yerinden eve gelince boşluğa bakıp kurduğum cümle. ne kadar yaşayan mikroorganizma dahil bilecek patron kim.
hesabın var mı? giriş yap