• 29 mayıs 1992 doğumlu, 2.03 boyundaki amerikalı basketbolcu. kendisi şu esnada, iowa'da bulunan ames lisesinde son sınıfa geçmiş olup 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda oynamaktadır. söylenenlere göre atletizmi süper olmasa da ortalamanın üzerinde, ancak asıl olayı müthiş skor üretme becerisi. geçen hafta portland'da yapılan nike global challenge'da ülkesinin ve dünyanın -kendi yaş grubundaki- en önemli oyuncularına karşı oynadığı maçlarda 31.3 sayı ortalaması tutturarak kampın tartışmasız yıldızı oldu. özellikle sırbistan karşısında 46 sayı 14 ribaundla oynadığı ve karşı takımın yıldızı svetozar stamenkovic'le * unutulmaz bir düelloya girdiği maçla amerika'da ve hatta dünya çapında belirli bir şöhret yakalamayı başardı. sadece 1,5 senedir devamlı olarak oynadığı dış oyuncu rolüne iyice alıştığı ve sol elini ve orta mesafe şutunu geliştirdiği takdirde 2011 nba draft'ına girecek en iyi oyuncu olması oldukça muhtemel.
  • tar heels'e katılarak büyük bir adım attı, bu seneyi iyi değerlendirirse 2011 draftı'nda ilk 5 sıradan seçilmesi kesin gibi görünüyor.
  • ncaa'de geçirdiği ilk ay tam bir hayalkırıklığı olan kısa forvet. ilk 9 maç itibariyle yalnızca 11.1 sayı ortalaması tutturabildi, ancak daha vahimi 33.7%'yle şut, 27.3%'le de üçlük atıyor olması. daha 1 ay öncesine kadar 2011 nba draft'ının tartışmasız bir numarası olarak gösterilirken, perry jones, kyrie irving, jared sullinger, terrence jones ve brandon knight gibi akranlarının oldukça gerisinde kalmasıyla hakkında soru işaretleri oluşmaya şimdiden başladı bile. kyrie irving'in uzun süreli olması beklenen sakatlığı ve enes kanter'in durumunun da etkisiyle draftta ilk 5'in altına düşmesi her şeye rağmen çok zor gözükse de, değerini bir hayli düşürdüğü aşikar.
  • 2011 model corey brewer olmaya aday. kesinlikle uzak durulmalı.
  • sezona kotu baslamasina ragmen su donemde gayet de iyi bir performans sergileyen oyuncu.

ekstra bickin bir delikanli cok can yakar.
  • henüz sona eren acc turnuvası yarı final maçında clemson potalarına 40 sayı bırakarak takımını finale taşıyan oyuncu. sezona rezalet başlamıştı, ancak hakkını verelim, ocak ayının sonundan beri gerçekten çok iyi oynuyor ve düşen değerini de hızla yükseltiyor. 2011 nba draft'ına girecek mi emin değilim, ancak bu performansını march madness'a da yansıtabilirse -girdiği takdirde- ilk 5'in altında seçileceğini zannetmiyorum.
  • 2011 draft'ına girmeyeceğini açıkladı. iyi bir oyuncu olmanın yanında iyi de bir eğitim almak istiyorum diyerek nba'e girmeden önce koleji bitirebileceğinin de sinyallerini verdi.
  • şimdilerde 2012 draftı için adı geçiyor ama nedense ben bu yeğenin iyi bir nba oyuncusu olacağı sanmıyorum. biraz istikrar sorunu var ve sayı atmak iyi de onların dışında yapmasını gereken çok şey var. izlemek gerekir diyor ve herşeyi zamana bırakıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap