şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zaman zaman takdir edilesi bir davranış olmakla birlikte,zaman zaman da hatun kişinin karizmasını zedelemesi mümkündür.
 • "benimle çıkar mısın?" ortaokul sorusu sorulmadığı sürece "hatun*" yahut "er" kişinin çıkma teklif etmesi birşey farkettirmez, zira bu "çıkma" teklifleri genelde çeşitli sosyalleşme teklifleri şeklinde yapılır.

  - sinemaya gidiyorum ben, gelir misin?

  şeklinde yapılmış bir teklifin kimsenin karizmasını zedelemeyeceği açık iken, "benimle çıkar mısın?" sorusu marlon brando'dan gelmiş olsa bir durup düşünmeye, notunu vermeye sebep olacaktır. (marlon brando yani, düşününüz)
 • bazı kızlar için gayet normal bi davranıştır,neden olmasındır,teklifi kimin yaptığı ne farkederdir.ama başka bazı kızlar için "yapılmaması gereken"dir."olur mu hiç öyle şey"dir."çok istiyosa o gelsin"dir."hiç uğraşamam"dır.
  (bkz: ben senin bildiğin kızlardan değilim)
  (bkz: efendi kızların yapmadığı şeyler)
 • yapan hatuna 1500 puan bonus yazan sey, kendine guvenin (lokal)doruk noktasi.
 • hayatta böyle bir teklif almadığım için her zaman bana düşen görev; dolayısıyla uzmanlaştığım konu.
  yıllar geçtikçe evrimleri şöyle yaşanıyor:
  1. ortaokulda "bu konuda pozitif düşünüyor musun?"
  2. lisede "bakışmaktan sıkılmadın mı? ne zaman çıkıcaz?"
  3. üniversiteden sonra "havluna oturabilir miyim?"
  4. daha sonra sormaya gerek kalmıyor
  (hepsi gerçek hikayelerden alınma repliklerdir.)
 • erkek tarafi eger hatun kisiyi begenmezse ne yapacagi konusunda sacmalayabilecegi durumdur. erkek tarafi reddetme olayini okuz tonunda yaparsa hatun kisi olayi saplanti haline getirebilir, vahim durumlar ortaya cikabilir. (bkz: olduren cazibe) teklif edecek acik bilince ve oz guvene sahip hatun kisiler muhtemelen secimi de iyi yaptiklarindan dolayi iliskilerde nispeten daha saglikli baslar.
 • "yarın ne yapıyoruz?" sorusuyla hafif dumur olsamda karşılaşılan durum
 • kadınları salak salak beklemek zorunda kalmaktan kurtarıp kendi istekleri yönünde hareket etmelerini sağlayan ve özellikle bu toplumda büyük bir özgüven belirtisi olan hareket.ancak beraber olmak istenilen erkeğin bu derece kendine güvenli bir kadının karşısında tercih ettiği davranış,kadından hoşlansa bile,genellikle kaçmaktır.erkek kısmı peşinden koşmak,hayal kurmak hatta sürünmek ister;cesaret karşısında kadının gözündeki büyüsü kaybolur,tercih edilen olmayı erkekliğinden verilmiş bir ödün olarak görür.güvenli kadın pes etmez,tavrını sürdürür,arada komplekslerinden kısmen arınmış erkekler olduğunu görünce sevinir ya da toplumun ondan olmasını istediği kadın olunca daha güvende olduğunu düşünür,kalbinin kırılmasından korkar ve bekler.
 • "ne platonik takılıp kendimi kahredeceğim abi? sorar öğrenirim, o da istiyorsa ne güzel, istemiyorsa hemen bu adama hayranlıktan vazgeçerim" diye düşünen dişinin hareketidir... alınan negatif cevabın arkasından "peki neden?" diye sorabilir... bu cevabı da verebilen bir yiğitse karşısındaki daha fazla üstelemez...