• (bkz: iltem dilek / karikatür)
  • hayaller; sağlık, spor, adonis.
    gerçekler; rakı, cigara, rakı.
    öleceğim mına haa!
  • öyle zart diye hayal kuramazsın bi kere. kalbinle hayal kurarsın, sonra bunları beyindeki işlemciye (if installed) gönderip, o hayallere şekil verirsin(bkz: mahalle baskısı) sonra o hayallerin son halini piyasaya sürersin ki, tam da bu anda hayat, anne terliği gibi ağzının üstüne vurur gerçekleri... hadi git mutlu ol şimdi.
  • hayaller mansur yavaş
    gerçekler rte.
  • kadın ve erkeğin seks hakkındaki bakış açısı örnek gösterilebilir

bakış açısı
  • "olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum."

(bkz: fernando pessoa)
  • dünyaya hükmettiğimizi edeceğimizi falan zanneden aktrolllere , ekşi sözlük ergenlerine gelsin;

hayaller ;bir türk dünyaya bedel
    gerçekler; parmakla çağırılan davutoğlu
  • tl ile dolar eşitlenecek. 1 dolar 1 tl olacak.
    bugün dolar 4 tl.
  • amcamın yanında çalışırken işleri ileride bana devredeceğini düşünürdüm zaten kendisi de sürekli dile getiriyordu.

askerden geldikten sonra ayrı eve çıkacak özgürlüğün tadını çıkaracak, kendi hayatımı yaşayacaktım.

sevdiğim kızla ileriye yönelik hayallerim vardı.

gelelim hayatın gerçeklerine;

zengin amcam ondan zam isteyince beni gözden çıkardı. bende sikerim böyle işi deyip askere gittim. zaten işleri bana devretmeyeceğini dolaylı olarak ima ediyordu.

askerden döndüğümde yavşak amcamdan aldığım tazminatım suyunu çekmişti çünkü babam iş bulamamıştı ve evin ihtiyaçları için harcamak zorunda kalmıştı. para yoksa ayrı evde yok kardeş.

annesi zengin damat isteyen kız arkadaşımla zaten askere gitmeden önce ayrılmış akabinde askerde rdm'ye sevk edilmiş, rapor almıştım. askerden dönünce de kafaları aynı görünce ayrıldık. hala geceleri beraber uyuduğumu düşünürüm.

askerden döndükten sonra 3 ay işsiz kaldım. cebimde kuruş olmadığı günler, evden çıkmadığım zamanlar oldu. yeni bir iş buldum ve hayata yeniden başlamış gibiyim çünkü eski hayatım hayal kırıklıkları içinde geçti. çıkardığım ders ise; büyük hayaller kurmamam gerektiği oldu.

peki dersime çalışıyor muyum. hayır.
hesabın var mı? giriş yap