• hiç kimse sınanmadığı günahın masumu değildir.
  • ne diyor başlık yapmak diyor yani yapıyor insan...boşuna söylenmemiş onca atasözü ve deyim, durduk yere çıkmamış yani.
    insan buyuk konuşmak yerine büyük lokma yemeyi hatta somunu bütün yutmayı başına gelince öğreniyor...
    dilerim yapılan hata veya hatalar telafisi olan, yürekte ve vicdanda yara yapmayan cinsten olur herkes için...
  • hayatta yapmam denerek zaten yapmaya başlanmış olandır
  • herkesin başına gelen ama ne hikmetse hoşuna gitmeyen şeydir.

(bkz: yani duyuyoruz)

bir insan neye büyük konuşursa başına gelirmiş diyorlar ya hakketten öyle, ama mesela sırf bu yüzden istediğin bir şey başına gelsin diye istemiyormuş gibi yapıp büyük konuşup allahı kandırmayacaksın tabi. kandırmaya çalışınca anlıyor herhalde, iyice olmuyor o iş.

valla zor işler ya aman!
  • bazen totem olsun diye, yapmak istedigim ama yapamadığım seyler için hayatta yapmam diyorum. cidden hayatta yapamiyorum.
  • aşık olduğum insana pat diye hislerimi açıklamak. eğer götünüz rahatlıktan bıkmadıysa yapmanızı tavsiye etmiyorum.
  • hayat tükürdüğünü yalatır.
  • var böyle bir şey...
    ne zaman biri bir şeyi yapmayacağını söylese oturur yapmasını beklerim..
    yapar çünkü..
    bir şeyi yapmamaya karar vermek aslında o eylemin yapılmasına karar vermek demek. sanki bir doğa kanunu bu ama adı konulmamış daha, hiç şaşmıyor.
    ben de şaşırmıyorum artık.
    her şey insanlar için değil mi bu hayatta...
hesabın var mı? giriş yap