• hayvancılığı, al inekleri koy, iki de koyun, büyüsün sat, sütünü de sat oh olarak görenlerin kolay olduğunu sandığı insan işidir.

lan bunun veterineri, yemi, barınağı, bakımı, işçilere parası falan var. zamanında hayvan olarak çalıştım oradan biliyorum. işsizlik dönemi işte.
  • lan olm plazalarda sabahları latte, amaricano vs içerken hayvancılık çok iyi yeaaa diyip realiteden uzak entryler yazıyorsunuz sizi tarım ve hayvancılık bakanlığı tüzüğüne dayanarak zikk öhömmm neyse.

tamam güzel para gibi görünebilir lakin ciddi manada emek, vakit ve özveri istiyor. bir defa bulunduğun yerde arazi müsait olacak, hayvana senenin 12 ayı yem yedirirsen kâr yerine brazzersteki kel adamın dalgasını alırsınız. ikincisi fiziki koşulların iyi olacak. ahır, çoban, veteriner vs çok önemli. siz çobanların hepsini ygs birincisi sanıyorsunuz heralde, geçen komşu köydeki çoban hayvanları çalıp kaçmış mk. bu sene kurbanda kayseri'de pedere yardım ettim iflahım sikildi, belim ağrıyor işemeye komodo ejderi gibi gidiyorum. ben 1 ay önce manowar konserinde bangır bangır warriors at the world diye bağırıyordum şimdi elimde dana taşağı var. osmanlı böyle bir çöküş görmedi allah'ını seven üstüme toprak atsın, artık et görmek istemiyorum.
  • beyaz yakali silkme operasyonu. tunelin sonunda isik yok. guclu sermaye yapisina sahip degilseniz, iyi bir network aginiz yoksa varinizi yogunuzu kaybedersiniz aman ha.
  • yuva yikar.
  • çok çalışmaktan bunalmış insanların dile getirdiği istek*
  • çoğumuzun ilişki geçmişine bakarak katır ve keçi ile yakın temaslarımız sonucu (zoofilik zoofilik sırıtmayın, huy olarak) hayvancılık yapma isteğimiz uçmuştur. insan gibi insan kalmadı lafı artık şiarımızdır.
  • olay gerçektir, bir gün arkadaşlarla otururken babası gelirki, 3 kuşaktan koyun yetiştiriciliği yapar bu kişiler, hayırdır abi yorgun görünüyorsun dedim. sorma dedi, kuzu çok iriymiş, koyununda çatısı dar olunca doğum yapamadı, bende avucumun içine aldığım bıçak ile kuzuyu içinde kesip çıkardım içinden dedi. hayvancılığa özenen herkese bu hikayeyi anlatırım, yapabilecekseniz bunu hemen başlayın durduğunuz hata
  • her kurban bayramında aklıma düşendir.
    adam kurmuş çiftliği tanesi 10 binden koyun satıyor.
    60 tane satsa 600 bin. 200 masraf olsa kaldı mı 400 bin. nerden baksan güzel para.
    zorluğu, riski var tabi ama tecrübe ile minimize olur.
    bu kahpe iş hayatından çıkmaya değer sanırım. biraz daha vakit var tabi.
  • genelde emekli olunduğunda ya da 50' li yaşlara gelindiğinde gelen istek.
  • bu hissiyat hep var ama hayvana karar veremedim.
hesabın var mı? giriş yap