şükela:  tümü | bugün
  • kolay derken gercekten kolay ve pratik olmasi gereken yemeklerdir.

kendi yaptigim makarna/yuksek proteinli makarna + ton baligidir.

ozellikle iste veya okulda kahvalti etmesi gerekenler icin kahvaltida protein alternatifleri nelerdir bilemedim.
  • bezelye salatasıdır. bezelye bitkisel proteinlerden hayli yüksek bir besindir. üstelik çok sayıda vitamin, mineral ve aminoasit de içerir.

zararları sigara ile yarışan ve nerede öldürülüp hazırlandıkları bile belli olmayan hayvanlardan elde edilme yiyecekler gibi hazım sorunlarına da yol açmazlar.

edit : vegan değilim. sadece bitkisel protein kaynaklarının ihmal edimemesi gerektiğini savunuyorum. çok daha sağlıklılar hayvani proteinlere göre.
  • kıymalı yumurta...
    yanında koyu yeşil biber doğra veya portakal suyu iç (c vitamini deposu olduğu için önerdim, yüksek demir emilimi için)
    çay kahve süt ayran kesinlikle yok çünkü demir emilimini azaltıyor.

al sana protein bombası.

not: ben bu önerileri demir eksikliği çekenler için sıralamıştım. çok soru geldiği için detaylandırmam gerekti. şifa olsun.
  • (bkz: haşlanmış yumurta)

ihtiyacın kadarını haşla. yapılışı ve yenişi toplam 10 dakika.
  • yumurtaları haşlayın,ayrıca az miktarda patates haşlayın, sonrasında yoğurdu iyice çırpın ve biraz dövülmüş sarımsak ekleyin. patatesleri ve yumurtayı dilimleyin ve tabağa dizin, bir miktar kıyılmış maydanoz serpin. üzerine hazırladığınız sarımsaklı yoğurdu dökün üzerine de pul biber serpin, bu şekilde düşük kalorili yüksek proteinli bir mezeniz oldu afiyet olsun. arzu eden yeşilliği arttırabilir, roka dereotu vs. de ekleyebilir. gayet de lezizdir. yine arzu eden bir miktar halis sızma zeytinyağ ve biraz salça sosu ekleyebilir ancak dikkat etmek gerekiyor, çünkü düşük kalorili derken bir bakmışız kalorinin dibine vurmuşuz.
  • araya veganlık propagandası sıkıştırılan anket.

bitkisel protein, hayvansal olanın yerini tutmaz kardeşim, anlayın artık!

bir de etin zararı sigara ile hangi pistte yarışıyormuş, merak ettim.
  • ton balıklı yumurta. atın tonu tavaya üzerine istediğiniz kadar yumurta . karıştır 5 dakika. al sana protein bombası.
  • belki bir yemek değil ama protein kaynağı ve bağışıklık sistemi yükseltici olarak kefiri şiddetle öneririm. sindirim sistemine de çok yardımcı, probiyotik içerir. ama günde bir bardak içmeniz yeterli. bir de sadesinden için, aromalı olanlar pek bir işe yaramıyor.
  • gizli tarifini bildiğim fakat kimseye vermediğim yemekler.
  • yumurta beyazı

edit:bastım amino asidi taş gibiyim.