• anlam veremedigim aciklama. zira kendisi turk'lerin kokunun sumer'lere dayandigini soylemis, hadi ok, hz. muhammed'in de soyu sumer'lermis, hadi yine ok, tum bati medeniyetinin koku de turklermis ve onlar din degistirmis ama kliseleri bosmus, hadi senin guzel hatirin icin buna da ok, insanliga medeniyeti de turkler ogretmis, e bu da ok olsun. peki "dunyada ilk rusveti de sumerler baslatti" ne demek ulan? bu mudur medeniyet
  • aslinda türkiye'nin en büyük sorunu da hz.muhammed'in kökenidir zaten. kardeşim bu adama inanıyorsan zaten ırk kavramının islam dininde yer almadığını bilirsin. yok benim işim olmaz dersen peygamber türk olmuş,slav olmuş,eskimo olmuş ne farkeder...
  • arap ırkından nefret edip de aynı zamanda musluman olan faşistlerimizi fazlasıyla sevindirecek olan iddia..

(bkz: hadi)
    (bkz: oyle olsun)
    (bkz: bakalım)
    (bkz: sevindirin garibi)
  • (bkz: david gilmour moğoldur)
    (bkz: ray charles türkmendir)
    (bkz: leonardo da vinci abhaz mıdır sorunsalı)
    (bkz: akira kurosawa kırım tatarı mıydı)
    (bkz: birgün herkes türk olacak)
    belki de biz bu boktan işlerle uğraşırken türkiye kalmayacak...
  • http://www.birincikuvvet.com/…eti-tartisiliyor.html

kızılderilileri türk yaptık, eskimoları türk yaptık. kayıp ada mu türk adasıdır dedik.. hatta orta dünya'daki mordor'lular bile türk'tür dedik..
    bi bu kalmıştı, buna da el attık.. ohh herkes türk aslında dünya'da..

bu konuya en güzel cevabı yaşar nuri öztürk vermiştir. koltuğumdan düşmek üzereyim gülmekten şu anda..
    yaşar nuri öztürk'ün cevabı şu şekilde;

programda ilk sözü yaşar nuri öztürk aldı. konuşmasına "hiçbir peygamber hiçbir kavmin çocuğu değildir. kuran'ı kerim peygamberleri bir kozmik zürriyetin çocukları olarak verir" diye başladı.

(bkz: kozmik zürriyet)
    (bkz: kozmik zürriyet çocuğu)

muhammed peygamber'in türkler hakkındaki hadislerine bakılırsa pek bi sallanmakta olan iddiadır.

--- spoiler ---

resûlüllah (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyurdular :

«müslümanlar türklerle, yüzleri dövülmüş kılıflı kalkanlar gibi olup, kıl elbise giyen ve kıl içinde yürüyen, gözleri küçük, burunları yassı bir kavimle muharebe etmedikçe kıyamet kopmayacaktır.»

«şüphesiz ümmetimi üç defa, yüzleri geniş, çehreleri sanki derilerle kaplanmış kalkanlar gibi olan bir kavim kovalayacak ve sonunda arap yarımadası’na yetişeceklerdir. işte onlar türklerdir. nefsim yedi kudretinde olan allah’a yemin ediyorum ki onlar mutlaka atlarını müslümanların mescitlerinin direklerine bağlayacaklardır.»

«arapları sevmek şu üç nedenle zorunludur: çünkü ben bir arabım, çünkü kuran arapça inmiştir, çünkü cennet sakinleri arapça konuşurlar. arapları seven beni seviyor demektir. kim ki arap’tan hoşlanmaz ya da arap’tan nefret eder, o mutlaka benden nefret ediyor sayılır. arapları sevmek iman sahibi olmak demektir, onlardan nefret etmek imansızlık demektir. insanlığın en mükemmel ve yüce olanı araplardır. arapların en yücesi kureyşlilerdir. kureyşlilerin en yücesi de beni haşim kabilesidir. arapları küçülten müşrik sayılmalıdır. arabın varlığı demek, islâmiyet’in varolması, yaşaması demektir.»

[buharî, cihad 95, 96, menâkıb 25; müslim, fiten 62, (2912); ebu davud, melahim 9, (4303, 4304); tirmizî, fiten 40, (2216); nesâî, cihad 42, (6, 45)]

--- spoiler ---
  • güneş dil teorisi gibi bütün dillerin aslında türkçe'den çıktığı gibi bir teori bile taraftar bulduysa bu topraklarda, namık kemal bey de serbest atış hakkına sahiptir elbet...

bir de naçizane tavsiye için
    (bkz: atma recep din kardeşiyiz)
  • eski kültür bakanı namık kemal zeybek'in iddiası. iddiasını daha da geliştirerek, batı dünyasında yaşayan tüm insanlar da türktür şeklinde abartmıştır.

http://www.nethaber.com/?h=5024

(bkz: isin gucun yok mu senin)
hesabın var mı? giriş yap