• kürdistan'la falan işi olmayan chp'lidir.
    aynı zamanda, ele fırsat geçince mhp ile koalisyon için kıçını yırtmış chp'lidir de.

görmüyorsunuz değil mi cidden, memleket kurtulsun diye muhalefetin birbirine sarılması için böyle bir işe kalkışıldığını,
    yeri geldiğinde hdp'den çok mhp ile görüşüldüğünü,
    yeter ki kurtuluş olsun diye uğraşıldığını,

görmediniz değil mi?
    anca laf salatası...
  • uzun başkan olamadığı her süre için zevkten kendini siken bir chp'li olarak benim bu. 13 yıl lan. gençliğimin en güzel çağlarımın katili bu adam başkan olamadığı sürece benim için başka sorun yoktur. artık ülkeden ziyade kendini düşünüyor insanlar. benim ve çevremdeki pek çok insanın 13 yılının hesabı sorulsun diye bir sonraki seçimde saadet partisine bile oy vermeye razıyım. yeter ki uzun denen adam başkan olamasın.
  • o zaman da yanlıştı.
    şimdi de yanlış.
    gelecekte de yanlış olacak.
  • hdp sevdasından yapmamıştır çoğu. tayyip nefreti baskın gelmiştir haklı olarak. hdp meclise giremeyince pkk teslim olacak sanan veya öyle bir algı yaratmaya çalışan akitler boşuna kıçını yırtmasın, hdp barajı geçsin diye kıçını yırtan chp'li ülkesini ve milletini akitlerden daha fazla seviyordur. aksi halde pkk'ya her türlü imkanı sağlayıp allah'ın günü apo'yla görüşen partiye oy verirdi.
  • dert ne onu anlamadım?

hdp barajı geçmese pkk terörü olmayacak mıydı? bugünleri yaşamayacak mıydık? bunun yanında bi de paşa paşa başkan olup, faşizmi daha da arttıracak bi adam ortaya çıkmayacak mıydı?

ee o zaman neyi anlatıyosun birader? hadi diyelim chpliler oy vermedi hdp'ye, hdp de barajı geçmeseydi, o zaman güllük gülistanlık mıydı yani ortalık?

yorum yaparken düşünün, tartın biraz. biliyorum sizden çok şey istiyorum ama deneyin en azından..
  • bu tarife ben uyuyorum aileden ve kendimi bildim bileli chpli olmama rağmen son 2 seçimdede demirtaşa oy verdim bir kere daha seçim olsa gene veririm.
    son olaylara gelirsek, bu olaylardan en az suçlu olan 2 meclis partisi chp-hdp'dir ve yaşanan bütün ölümlerin ve acıların asıl tek sorumlusu sağ görüşlü türk seçmenlerin tamamıdır.
  • aylardır anlatıyoruz anlatıyoruz ne salak adamlarsınız ulan !

şimdi güzel kardeşim 7 hazirandan önceki seçimlerde ak parti sürekli % 45'in üzerinde oy topluyordu. hatta % 50'e dayandığını hatırlıyoruz

2009 seçimlerinde

akp % 40.08
    chp % 24.10
    mhp % 17.10
    dtp % 5,7

cumhurbaşkanlığı seçimlerinde

% 51 rte
    % 38 ekmeleddin
    % 9,76 selahattin

7 haziran seçimlerinde

akp %40
    chp yine % 24
    mhp % 16
    hdp % 13

şimdi bu duruma göre senin kaybettiğin % 5-9 değişen oyun nereye gitti acaba ?

1 kasım seçimlerine dönüyorum

akp % 49
    chp yine % 25
    mhp % 11
    hdp %10,8

son seçimlerde hdp oy veren akp seçmeni olaylar karşısında geri adım atıyor ve oyunu ak partiye döndürüyor.
    şimdi bir daha soruyorum. emin misin chp olduğuna?
  • trollere nasıl koyduysa hala unutulamamış olan chp lidir.

bir siyasi partiye destek vermiştir fakat pkk lının ayağına mahkeme gönderen hükümetle karıştırılmaktadır. şimdi hepsi vatansever oldu tabii. rüzgar nereyee siz orayaaa..
  • çok büyük hata yapmıştır. halbuki hdp barajı geçemesiydi bugün memlekette ne ışid katliamları ne de pkk terörü olacaktı.

bu arada ülkenin durumu gerçekten çok vahim. tekrar seçim olsa, oyumuzu akp'ye versek de istikrar gelse.
  • iki secimde de chp'ye oy vererek siktiri cektigim tip.

hdp'ye oy veren saflar da vicdan azabi disinda bir sey elde edemedi. akp yine basta. pkk yine saldiriyor. benim vicdanim rahat en azindan.
hesabın var mı? giriş yap