• bir jimmy hendrix demlenme seansi.
  • 12 telli akustik gitarla, sesi demiryolunda uzaklardan gelen buharlı tren.

well, i wait around the train station
    waitin' for that train
    waitin' for the train, yeah
    take me home, yeah
    from this lonesome place
    well, now a while lotta people put me down a lotta changes
    my girl had called me a disgrace

dig
    the tears burnin'
    tears burnin' me
    tears burnin' me
    way down in my heart
    well, you know it's too bad, little girl,
    it's too bad
    too bad we have to part (have to part)

dig
    gonna leave this town, yeah
    gonna leave this town
    gonna make a whole lotta money
    gonna be big, yeah
    gonna be big, yeah
    i'm gonna buy this town
    i'm gonna buy this town
    an' put it all in my shoe
    might even give a piece to you
    that's what i'm gonna do,
    what i'm gonna do,
    what i'm gonna do

http://www.youtube.com/watch?v=je9o-vdrz0e
  • bir rivayete göre hendrix'in kendi hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığı bir parça olduğu söylenir. parçayı söylerken ağladığı da olmuş.
  • stüdyo kaydı, 2010 yılında çıkan valleys of neptune albümünde yer alan jimi hendrix şarkısı. ortalarında giren sololarda jimi baba elektrik gitarını resmen ağlatmaktadır, hatta parçanın bir yerinde gitarıyla beraber kendisi de ağzıyla ağıt yakmaktadır.
  • içmeden sarhoş eden jimi hendrix bestesi.
  • soyle mukemmel bir kaydi bulunan jimi hendrix eseri.
  • meali gidişim suskun olmuştu dönüşüm muhteşem olacak şeklindeki jimi hendrix şarkısı. "i'm gonna buy this town and put it all in my shoe" dizesinde fıstık benim olacak vuracam kırbacı atarlanması yaşamaktadır.
  • bunu okuyan jimi hendrix kör olmuş `:https://www.youtube.com/watch?v=czl7g0jitzu`
  • ışıklar kapalı, pencere açık, temmuz ayı bütün cimriliği ile nazlı nazlı üflüyor odanın içine, yatağımda uzanmış jimi'nin gitarını ağlatmasına şahit oluyorum... elektrik gitarın tellerinden kayıp içime düşüyor sanki. cayır cayır yanarken gitar jimi sakin sesiyle devam ediyor söylemeye ufak bir esinti gelip çarpıyor yüzüme ve hayran kalıyorum her geçen saniye olan bitene. niye bu kadar erken öldü diye sitem ediyorum kendi kendime. şarkı bitiyor yavaştan ben sonsuza kadar sürsün bu an diye düşünürken...

lanet olsun bazı şeyler ve iyi ki var bazı şeyler.

hear my train a comin'
  • jimi hendrix bu parcanin olayını ":blues" albumunde bulunan halinde anlatır.voodoo child'in olayını da burdan öğrenebiliriz:
    ok yeah there's a story that a lot of us have been through
    one tıme or another one kında way or another. about a cat runnın' round town and hıs old lady thınk she don't want hım around and a whole lot of people across the tracks are puttın' hım down. no one wants to face up to that the cat has somethın' but everyone ıs agaınst hım because he may be
    a lıttle dıfferent. so he goes up the road to be a voodoo child, to come back and be a magıc boy. rıght now we tune on ın to hım waıtın' at the traın statıon for hıs traın to so he can do hıs thıng.
    (ı harfleri için kusura bakmayın kopyala yapistir yaptim:( )
hesabın var mı? giriş yap