• cekilmis disi de yoksa nadiren, cok nadiren bulunan doga ustu canli. sen 24 senedir bir tek dislerine ozen goster, bir tek onlara dikkat et; o da kalkip sana ihanet etsin ve bir curuk versin. yokmus demek ki onune gecmenin bir yolu. ne kadar dis fircalansa da, ne kadar yediklere ictiklere dikkat edilse de oluyor demek ki. curuksuz dislere olan inancimi yitirdim, allam ya...
    insanlar "benim bu." yazdikca ilk curugumden emin oldugum su gunde adeta buhranlara giriyorum.

*eklemeden edemeyecegim: 23 yil sadece kontrol ve temizletme amacli gittim hekimime. 24. yilda curuk olustu.
  • (bkz: captious)
  • kıskanıyorum, çılgınlar gibi hemde. nasıl olmaz o karanlık, o sızlayan, o can yakan,o kalbi sıkıştıran hain diş insanın ağzında. hiç mi çikolata, şeker, tatlı yemezsiniz, hiç mi çiğnemediniz saatlerce big babol. nasıl insanlarsınız, anlamadım şimdi ben.
  • olmaktan gurur duyduğum insan. çocukken sabahları akşamları ben de üşendim zaman zaman fırçalamaya dişlerimi, acayip çikolata şeker delisi bir insanım da, çayıma 5 şeker atarım * ama o tatlı küçük sevimli beyaz dişlerim bana asla ihanet etmez.çünkü küçükken her gün bir kalıp peynir yemişim bence bu beni herşeyden kurtaran.
    mesleğim * sebebiyle her gün gördüğüm onlarca çürük dişi ve iğrenç ağız hijyenine sahip insanı düşündükçe kendimi özel biri gibi hissetmemi sağlıyor bu. ayrıca bu insanları ağız hijyeni açısından eğitirken iki yüzlü olmadığımı hissediyorum bu sayede, itiraz edenlere beceremem diyenlere kızarken daha bir emin çıkıyor sesim başardım ya ben bu ondan. ama bu dişlerle ilgili hiç bir sorun olmadığı anlamına gelmiyor. belki beyne vuran diş ağrısı nedir bilmiyorum ama çene ağrısının onu aratmayacağına eminim. artık toplumda çok yaygın olan bu hastalık için; (bkz: bruksizm)
  • dolgu yaptırmışlar da sayılıyorsa benim de aralarında bulunduğum grup.
  • benim için bir yaklaşık sonuç.
  • hayatımda kahve,çay,sigara,asitli içecekler gibi dişlere son derece zararlı maddelere asla yer olmaması ve düzenli fırçalama sayesinde sahip olduğum ünvandır.
  • 3 yıldır ağızlara bakıyorum, böyle ağız görmedim.
  • 10 yıllık meslek hayatımda 10 kere karşılaşmadığım insandır.
  • imrendiğim insandır.gerçi dolguları saymazsak benim de çürük dişim yok ama aynı şey değil tabii.
hesabın var mı? giriş yap