• hiç dayak yememiş birisi kavga sırasında dezavantajlı olacaktır. dayak yiyen kişi camdan yapılmadığının, doğru şekilde alacağı bir kaç darbeyle yıkılmayacağını bilir. ayrıca güzelinden bir dayak yemek ciddi anlamda psikolojik rahatlama sağlar, sinirler pamuk gibi olur
  • büyüdüğü çevre iyi olan erkektir. itin ve kopugun arasında gezmemis, agresif yaşam tarzından uzakta kendi kafasini dinlemistir. dayak yemeyi ve dayak atmayı yaşam tarzı olarak gören, dayagin bir derde deva olmadigini bilmeyen, bunu erkeklikle karıştıranlara bıyık altından güler.

ne biçim insanların arasında büyüdugunuzu sorgulamak yerine normali bu kabul ettiniz. sizin çocuklarınız da sizin gibi olacaktır.
  • oo yine gelmiş sözlüğün cengaverleri..

(bkz: ziyaa ziyaa)
  • "erkeğin korkağı ile eşeğin ürkeği çok yaşar" diyen ananemi hatırlatan erkektir.
  • hiç kavgaya girmemiştir.
  • (bkz: ben)
    ne demiş hazreti sun tzu ; " mükemmellik her savaşta çarpışarak kazanmak değildir. en iyi strateji savaşmadan kazanmaktır. "
    "dövüş ustası olanlar öfkelenmezler, kazanma ustası olanlar korkmazlar, akıllılar dövüşmeden kazanır, cahiller kazanmak için dövüşürler."

diyebilmeyi çok isterdim tabii * hem zaten yalandan kim ölmüş

benimki daha farklı "kaybettiğinizi kabul etmediğiniz sürece kaybetmiş sayılmazsınız" felsefesini gütmüş olduğumdan dayak yediğimi hiç bir zaman kabul etmedim. ohoo asıl sen bir de onu gör, ne dayağı yahu yemedim ben asıl onu/onları fena benzettim! kontra önermesi ile ortamlarda dolandığımdan rahatlıkla "hiç dayak yememiş erkek" olarak pekala nitelendirilebilirim.

(bkz: ben askerdeyken)
  • merak bile etmiyorum o tadı.
  • erkekler arasında bir azınlıktır.

doğduğu aile, yetiştiği çevre, gittiği ilköğretim okulu gibi kendi seçimi olmayan konularda şansı yaver gitmiştir. çoğu erkek ilk fiziksel şiddet(ler)ini bu üçgende görür ve bu üçgen normallerimizi oluşturup içselleştirmemizi sağlayan üçgen olduğundan şiddeti normal bir mesele olarak algılayıp içselleştirerek hayatının kalanına da taşır.

ya o değil de kadına karşı şiddeti hep konuşuyoruz da... neyse neyse kafa açmayayım şimdi.
  • medenidir, insandır, kalitelidir
    kendini konuşarak ifade edebiliyordur
    içinde bulunduğu çevreler de kendisi gibi derdini konuşarak ifade edebilen düzgün insanlardan oluşuyordur
    kavgaya girmiş, dayak atmış, dayak yemiş erkek ya da kadın ilkelin önde gideni, bayrak taşıyanıdır
    keza bir tartışma sırasında sesini yükselten de bunun bir alt versiyonudur
    ana dilinizi kullanmadaki yetersizliğinizi gerçek bir erkek olmada bir kriter olarak görmeniz de hem komik bir yandan da trajik tabi
    acınası bir durum
    yazık
  • ortaokulda, çıkışta bir dayak yemiştim, karanlıkta. hala beni niye dövdüler bilmiyorum. o aklıma geldi şimdi.
hesabın var mı? giriş yap