şükela:  tümü | bugün
  • vaktiyle anakart tamirinin inceliklerini öğrenmek için izlediğim eğitim videoları ile tanıştığım, hintli arkadaşların ingilizlerden sömürgecilik yıllarının intikamını almak için ingilizce'nin ırzına geçtiğini düşünmeme sebep olmuş ağız. karikatürden fırlamış gibi duran dayının ağzını yaya yaya "ciiiiro, ciiiiiiiro" derken aslında "zero" dediğini çözmem 10-15 dakika sürmüştü. bu da böyle bir anımdır.
  • vaç yur porpuç of visit?
  • "ömbülü dümbülü gulu gulu dembele, right?"

soru sordu, sıçtın...
  • bir ingilizle hintli sohbet ediyorlarmış.
    ingiliz hintliyi kızdırmak için sataşarak, "we fucked your country for 50 years" demiş.

meali biz sizin yalnız ve güzel ülkenizi 50 yıl boyunca lanetledik dostum.

hintli kardeş altta kalmamış. "we fucked your language forever".

çevirince bu harika cümlenin büyüsü bozulacağından olduğu gibi bırakıyorum.
  • arap bacı türkçesi gibidir.
  • öncelikle iki tane eriği ağzımıza atıyoruz, sonra yanaklara doğru itiyoruz ve "did you develop this database" diyoruz.

sonuç:

tit yu tivelop tit tatabet * **
  • bunlardan birisiyle tanışmıştım. aksanı cidden kötüydü. sürekli tekrarlatıyordum. adam 50-60 yaşındaydı.

"ingilizler bize bir dil bıraktı ama nasıl kullanılacağını öğretmediler" dedi. aradan 10 yıl geçti. yaşıyorsa o adama saygım bugün çok büyük.
  • cumle basina ve sonuna actually ya da basically gibi sozcukler eklemek suretiyle cigrindan cikarilan ingilizce.

ornek:

actually, i am from south india, actually.

basically, i am from south india, basically.
  • "l" harfini okuyormus gibi dilinizi ust damaginiza yapistirarak konusunca ortaya cikan ingilizce. ayrica ofiste bir su bidonu var, o da aynen boyle ingilizce konusuyor. lurlrk.
  • kulağa uzaktan "aaaaalle paleee bılle çaleee" gibi gelen ingilizcedir. hintli gibi konuşmak için ağzınızı leblebi tozu ile doldurun, ama su içmeyin. cümlenin başında ortasında ve sonunda alakasız yerlerde also kullanın dinleyen ambele olsun. "do one thing" diye başlayın cümlelere, particularly yerine paaaartikûleae functional yerine faaaankşınıle diyin. birşey anlamayınca sir ? diye soru sorup kafanızı iki yana sallayın. tebrikler 24 ayar hintli oldunuz