• amerikalılar daha uzun süredir ve daha sık maruz kaldıkları için artık kulakları alışmış, dolayısıyla artık yadırgamıyor olabilirler.

ama kusura bakmayın da, türklerin aksanının daha az anlaşılır olduğunu söyleyen adamda ya zerre kulak yoktur ya da kendi ülkemle ilgili bir şeyi kötülemezsem götüme batar hastalığına tutulmuştur.
  • "caşte şekın caşte şekın" --> just a second...
  • vaktiyle anakart tamirinin inceliklerini öğrenmek için izlediğim eğitim videoları ile tanıştığım, hintli arkadaşların ingilizlerden sömürgecilik yıllarının intikamını almak için ingilizce'nin ırzına geçtiğini düşünmeme sebep olmuş ağız. karikatürden fırlamış gibi duran dayının ağzını yaya yaya "ciiiiro, ciiiiiiiro" derken aslında "zero" dediğini çözmem 10-15 dakika sürmüştü. bu da böyle bir anımdır.
  • vaç yur porpuç of visit?
  • yabancı bir videoda "t" harflerini "d" ile değiştirin hintli aksanı için diyorlardı. unuttum hangi videoydu. ama işe yarıyor. harfleri değiştirin ve hızlıca şu cümleyi söyleyin;

don't tell me what to do!
  • "ömbülü dümbülü gulu gulu dembele, right?"

soru sordu, sıçtın...
  • öncelikle iki tane eriği ağzımıza atıyoruz, sonra yanaklara doğru itiyoruz ve "did you develop this database" diyoruz.

sonuç:

tit yu tivelop tit tatabet * **
  • "l" harfini okuyormus gibi dilinizi ust damaginiza yapistirarak konusunca ortaya cikan ingilizce. ayrica ofiste bir su bidonu var, o da aynen boyle ingilizce konusuyor. lurlrk.
  • cumle basina ve sonuna actually ya da basically gibi sozcukler eklemek suretiyle cigrindan cikarilan ingilizce.

ornek:

actually, i am from south india, actually.

basically, i am from south india, basically.
  • türk ingilizcesini savunacağım aklıma gelmezdi ama öehh yani. hint ingilizcesiyle kıyaslamayı geçtim en kötüsü ilan etmek için de sağır olmak gerekir. evet türk ingilizcesinde aksan maksan yok dümdüz ama en azından düz yani. dilleri yuvarlamalı falan yamuk yumuk hint ya da çinli ingilizcesi kadar kötüsü evlerden ırak. bi çok şeyi gömerim ama türk ingilizcesine sıra gelene kadar gömülecek çok ingilizce var.

düzeltme: türk ingilizcesine atarlanan arkadaşlar öyle yazdığı için düşünmeden hintli yazmışım. hint ya da hindistanlı diye düzeltelim.
hesabın var mı? giriş yap