• sey gibi bir dizi, boyle oz'un teknik kadroyu komple almislar, ellerine david simon'un kitabi verip alin bunu cekin demisler gibi.

elbette bir the wire degil, ama gene de tasaklarini yere biraktigi anda 5.7 siddetinde depreme sebebiyet verebilecek bir dizi.
  • david simon'ın aynı adlı kitabından paul attanasio'nun uyarladığı 7 sezonluk suç draması. paul attanasio da öyle hafif bir adam değil; kendisinin yazdığı senaryolar arasında quiz show, donnie brasco gibi filmler var ve şu aralar house md'nin yürütücü yapımcılığını yapmakta.

dizi yapı olarak the wire'a çok fazla benzemiyor, suçlulardan ziyade yakalayanların üzerine eğilen bir karakter anlayışı var ama benzer tatları almak olası. yine baltimore'da geçen hikayede bölgenin cinayet masasının çözdüğü cinayetler anlatılıyor. karakter ve diyaloglar oldukça iyi. hareketli kamera ve doğal ışıktan mütevellit gerçekliğin ön planda olduğu bir estetiği var.

zaman zaman amerika'nın gelmiş geçmiş en iyi polis dramalarından biri olduğu da söylenen bu dizi the wire referansı ile de gönül rahatlığıya izlenebilir, tahriş olmuş bölgelere sürülebilir.
  • az bilinen kaliteli işlerden, mutlaka izlenmeli. bulması biraz zor mesela ben yıllar önce aradığımda bulamamıştım sonra burada önerilen bir sitede* buldum tamamen şans eseri bir şekilde.
  • dedektif tim bayliss'in baltimore pd'deki ilk günüyle başlayan dizi yedi sene sonra ayrıldığı günle bitiyor. her ne kadar bütün karakterlere eşit önem veriliyor gözükse de sokaklardan sonraki asıl hikaye tim bayliss'in.
  • bu diziden dedektif john munch law and order svu’ ya geçmiştir.
  • bu diziyi izlemenin bir yolu bilen varsa yeşillendirebilir mi lütfen?
    çok kaliteli bir diziye benziyor, araştırdım ama izlemenin bir yolunu bulamadım.
  • televizyon tarihinde hikaye anlatıcılığının kurallarını baştan yazdıran david simon, paul attanasio ve tom fontana ortak girişimi.
hesabın var mı? giriş yap