• yukko.com’dan aldığım liebherr marka buzdolabını taşırken forklift ile ön kapağında iki adet göçük yaratabilen, sonrasında iade almak için söz verdikleri güne uymayan rezil şirket.

kutusunu plastiğini geçirip bantladığım ürünü şerit çekmezseniz gelip almam diyen şoförleri var. paşam kargo işi yapıyor, taşıması için gereken ekipmanı müşterinin sağlamasını bekliyor.

genel müdürlüğünden ankara şubesine kadar her yeri aradım bakalım çözümleri ne olacak.

bundan sonra herhangi bir firma bunlar ile çalışıyorsa direkt siparişi iptal edeceğim.
  • mediamarkt, yukko vs türü yerlerden alınan bilimum beyaz eşyayı bunlar taşıyor artık. keşke hiç var olmasalardı. ben böyle saçma bir şirket görmedim. koskoca buzdolabı taşıyorsunuz ama ne kargo takip sistemi düzgün çalışıyor ne de müşteri hizmetleri. dan diye arıyorlar, o da bir kez, yarım saat içinde kargonuz gelecek evde olun. evde bulamadılar mı, ayvayı yediniz. kargonuz ebesinin orekesindeki bir noktada bekletiliyor gel al veya tekrar getirmeleri için 150 yeri ara. koskoca buzdolabı usb bellek muamelesi görüyor, gel de al. üstüne üstlük kargo elemanları da ekseriyetle agresif ve kaba saba. yurtiçi kargo'ya rahmet okutturacak cinsten.
  • sayesinde kendileriyle çalışan hiçbir yerden alışveriş yapmadığım firma. yüz kere teyitleştiğiniz için gidip bekliyorsunuz lakin ne gelen oluyor ne giden. arıyorsunuz açan yok. muhattap bulana kadar saat alıp başını gidiyor zaten. sonra güya tekrar teyitleşiyorsunuz tüm işinizi ona göre ayarlıyorsunuz, bu sefer de alakasız bir günde koskoca demonte dolabı kapıya yığılmış bir halde buluyorsunuz. aramak, mail atmak, efenim kargonuzu teslim ettik (buraya koca bir soru işareti) demek yok. teslimden anladıkları kapıya yığmak anlaşılan. günlerce de öyle kalmış, yeni taşındığım eve henüz geçmediğim ve tabii ki haberim olmadığı için. hepsiburadaymış oymuş buymuş gerçekten bu firmayla çalıştıkları müddetçe hiçbiri umrumda değil.
  • ikea'nın ısrarla neden bunlarla çalıştığını anlayamadığım lojistikimsi firma.
    gecenin 3'ünde kargoya verildi diye bilgilendirme yapılıp, gün içinde öyle geliyoruz böyle teslim edicez diye mesaj atıp, saat beş buçukta yetişemeyebiliriz diye arama yapıyorlar.

bütün gün evde oturup sizi beklicem çünkü ben.

edit: 2. gün kargoyu dağıtıma çıkarmadılar.
  • hepsiburada.com 'dan aldığım 4 yazık lastiğimi bunlara emanet etmişler. 2 yıl önce televizyon almıştım ve hayatımın en sancılı kargo sürecini yaşamıştım. bakalım lastiklerin dördü aynı anda zamanında varabilecekler mi.
  • bir hafta geçmesine rağmen bulunduğum şehre kargoyu getirmeyi bile başaramamış, hizmet kepazeliğinde çığır açmış sözüm ona kargo firması.
  • izmir'den istanbul'a 7 günde sevkiyat yapmayı beceremeyen firma. sanırım 7 gün daha bekleyecegiz.

her aradığımda yarin teslimat olacak deniyor. artık horoz lojistik ile gönderilecek bir sey olursa kesinlikle reddedeceğim. akıl sağlığınızı korumak istiyorsanız bu firma ile asla ürün gönderttirmeyin.
  • yarın teslim etmeleri gereken kargom olan firma. yarın bu entry kendini olumlu veya olumsuz editleyecektir.

edit: unutmuşum editlemeyi. sorunsuzca teslim ettiler. yenisini aldığım beyaz eşyanın eskisini talep ettiler ancak kabul etmedi ailem.
  • 4-5 sene önce gittigidiyırdan çalışma masası almıştım, verilen kod ile kargoyu takip ettiğimde en az 30 şehire uğramıştı, hayır insan üşenir amk indirip bindirmeye. tahmini teslimat süresinden 10 gün sonra elime ulaşmıştı. zamanında iyi sövmüştüm ancak şimdi nasıldır bilmem.
hesabın var mı? giriş yap