• ho$gelmenin tekil ve cogul hallerinin yaygin kullanimina ragmen, ki$inin yaninda biri olsun olmasin, yerine genellikle ho$buldukun kullanildigi karsilanma sozu.
  • son zamanlarda yayılan garip "hoşbulduk" deme alternatifi.

"hoşgeldin" tekil olabilir, saygı gereği ama normali cevaben "hoşbulduk" denir, samimi ortam da olsa.
    gerçi bu dediğim tabii "hoşgeldiniz" karşısında da cevap olarak kullanılıyor.

samimi olduğu falan mı zannediliyor bilemiyorum fakat, genel olarak saçma programlarda, tiki kızlarda, aptal çevrelerde, gerizekalı beyinsizlerde duyuyorum.

onlardan olmadığınızı düşünüyorsanız, doğrusunu kullanmanızı tavsiye ederim.
  • insanı hoş geldin dediğine pişman eden, kulak tırmalayan zımbırtı.
  • yeni turkiye'nin birbirinden cahil ama bir o kadar agdali konusmaya merakli gosteriste nezaketten kirilan genc evlatlarinin "hosgeldin" lafina verdikleri cevap. duydukca beynimden kaynar sular dokulmus gibi oluyorum. isin boktan tarafi telaffuz edildikce bitecek gibi de durmuyor. lan neresinden tutsan kaliyor; ulkenin de yetistirdiklerinin de.
  • güle güle kullanılsın dan sonra itici bulduğum ikinci değiştirilmiş kelime öbeği.
  • söyleyenin ağzına kürekle vurulsa yeri olacak, sözüm ona ''hoşgeldin'' cevabı.
  • kullanımı iyice yaygınlaşan karşılanma cevabı. hoşbulduk'tan evrildi. eskinin naif sizli bizli saygınlığını kapitalizmin bencilliğine indirgeyen bir kelime olarak tarihe geçsin.
  • (bkz: boşbuldum)
    (bkz: godoşbuldum)
    (bkz: nonoşbuldum)
    uyduruk insanların uydurduğu uyduruk kelime.
    "ışıklar içinde uyu"dan kurtulmaya çalışırken bir de bu çıktı başımıza. söyleyenden direk nefret etmeme sebep oluyor.
    (bkz: teşekkkür ittik gardaş)
  • ciddi ciddi bunu kullanan gerizekalılar var. her konuyu halletmiş, bu eksik kalmış gibi.

doğum günü kutlarken "mutlu yaşlar", hapşurana "iyi yaşa" diyen kişiler evrilerek bu hale geldi, git gide daha da itici oluyorlar.
  • "hoş geldiniz" de dense "hoş geldin" de dense cevabı "hoş bulduk" olmalıdır, "hoş buldum" yanlış değilmiş gibi gözükse de yanlıştır, üstelik nezaket dışıdır.
hesabın var mı? giriş yap