• --- spoiler s08e15 ---

foreman'ın dediğine göre house ekibine işkence ederken, dizinin yapımcıları da bir güzel bize işkence etti. yok "ölüyorsun", yok "ölmüyorum lan saçmalamayın" filan derken bölüm sonunda ortaya çıktı ki, house karaciğerinde sahte hastalık düzenlemiş. ancak "bir sahnede silah gösterilirse, o silah patlar" deyişinden yola çıkarak diyorum ki, boşu boşuna ortaya atılmamıştır house'un karaciğer meselesi. chase ve house'un konuşmasından anladığım kadarıyla; bu bölümde kesinleşmemiş olsa da, bir hastalık meselesi artık dizinin üzerinde kara bulutlar gibi dolanmaktadır. karaciğer ya da başka bir şey, house ölecektir. olması gereken bu olsa da, durumun üzücülüğünü değiştirmiyor bu tabii ki

--- spoiler s08e15 ---

diziyi takip edenler biliyordur tahminen ama; bilmeyenler için, az sonra vereceğim imdb kaynaklı bilgiler spoiler niteliği taşıyabilir.

--- spoiler ---

bekleyerek işkence çekmeyeceğimiz açısından iyi bir haber ama dizinin olabildiğince uzun sürmesinden yana olanlar için kötü bir haber. imdb'nin dediğine göre önümüzdeki 7 bölüm takır takır her pazartesi yayınlanacak. ve eğer sezon 22 bölümlükse, 21 mayıs'ta final yapılacak

--- spoiler ---
  • kızgın sulardan serin sulara kavuşmuşum hissini veren bit bölümle geri dönen dizi.

--- spoiler ---
    adams: dikkat eksikliği olmayan bir adamda dikkat eksikliği, bir şeylerin semptomu olmalı.
    taub: haklısın. bence beyninde bir tümör var veya dizisi iptal edildi ve house'un dikkat dağıldı.

ahahaha kendisiyle taşşak geçmesine bayılıyorum bu dizinin. izleyenler bilir daha önce de o kadar lupus diyip diyip tutturamadıkları bir vaka sonucunda house, sonunda bir lupus vakam oldu, demişti.

chase yeni head of diagnostic medicine mı olacak acaba?!?!

--- spoiler ---
  • 8. sezon 15. bölümle er'da askeri doktor olarak gözüküp ırak'taki görevinde ölen michael gallant rolünü oynayan sharif atkins'i gördük. askeri üniforma eski zamanlarını hatırlattı.

--- yarı spoiler ---
    ayrıca grubun en akıllısının chase olduğu ortaya çıktı.

--- yarı spoiler ---
  • topal bir hastahane hademesinin kendisiyle dalga geçen insanlar nedeniyle şizofrene bağlayıp kendisini doktor sanmasını konu alan vasat dizi. bu dizide başrol oynayan adam hindi gibi düşünen bir ibiş adeta.
  • verdiği uzun ara şükür ki bitmiş dizicanım.

--- spoiler ---

taubinator wins!

--- spoiler ---
  • son bölümünde ağır travma yaşamayı istediğim tek dizi budur heralde.

cigerimiz parçalansın, kalbimiz sıkışsın, ağlayıp zırlayalım öyle bitsin.

etkisinden çıkamayalım.
  • chase, şu anki ekibin en eski üyesi. daha doğrusu foreman'la birlikte, ama foreman dean of medicine olunca, artık ekipten sayılmaz. yani teknik olarak, en kıdemli chase. ve house'u en iyi tanıyan da o. 8x15 ile bunu tekrar görmüş olduk. 8 sezon boyunca chase ve house, çok olay yaşadılar, (yumruk olayı vs.) ama bence araları hep iyi oldu.
    dizide hep foreman'ın gittikçe house'laşması üzerinde duruldu, ama bence chase, alternatif house olmaya daha uygun. the tyrant adlı bölümdeki kararı bile bunu kanıtlamaya yeter. zaten ekipte karizması, house'un karizmasının yerini neredeyse doldurabilecek tek kişi de o.

dizinin mutlu sonla bitmemesi gerektiği görüşlerine katılıyorum, yani "....ve sonsuza dek extrem tanılar bularak yaşadılar..." diye bitemez house gibi bir efsane. ama bence bunun house'un hasta olmasıyla gerçekleşmeyeceği bu bölümle belli oldu. tekrar aynı hikaye üstüne gitmezler, o yüzden bu seçeneği elemine etmek için yapıldı bence. house'un intihar etmesi, bana en olası gelen ihtimal. hatta final bölümünde dönen thirteen'in de bununla bağlantılı olabileceğini düşünüyorum.
  • zamanin ne kadar hizli gectiginin kaniti adeta bu dizi. artik hayatimizi dizilerin sezonlarina gore yorumluyoruz...
  • keşke final yapmasa bitmese diyeceğim tek dizi...ama finalini merakla bekliyorum büyük bi trajediyle bitecek bence..house un öleceği aşikar ama bunun ne sebeple olacağı merak konusu.
  • --- çok çok ağır final bölümü spoiler ---

hatırlarsanız thirteen'in hapisten çıkıp döndüğü bölümde house ile aralarında şöyle bir muhabbet geçmişti.

thirteen: zamanı geldiğinde benim için o fişi çekecek kimse yok.
    house: zamanı geldiğinde ben senin için o fişi çekerim.
    ve house ilk önce thirteen'i sonra kendisini öldürür.

--- çok çok ağır final bölümü spoiler ---

bakalım, dizinin sonunda ermiş mi olacam yoksa göt mü olacam belli olacak.

edit:göt oldum.
hesabın var mı? giriş yap