şükela:  tümü | bugün
260 entry daha
  • 16 milyonluk istanbulda sadece 11 yetkili servisi bulunan marka. sırf bu yüzden bile bulaşılmaz. telefonla ulaşamazsınız, en basit işlem 2 saat sürer. devlet dairesi gibi sizi pek sallamazlar. parça fiyatı ve işçilik tek profesyonel ve kurumsal oldukları alandır.
  • 2016 yılında aldığım ve hala kullandığım tucson’u 1. yıl sonunda servise götürmüştüm. araç benzinli. yağ ve filtreler değişiyor malum ilk bakımda. neyse garanti bozulmasın falan diye ilk bakıma 600-700 lira civarı para gömdüm. ikinci yıl servis zamanı gelince bi araştırdım neredeyse 800-1000 lira servis ücreti talep ediliyormuş. hatta birçok servisin gerekli olmadığı halde balata bitmiş falan diyerek müşteriyi balata değişimine zorladığını falan okuyunca vazgeçtim. aldım aracı götürdüm sanayiye. yağını, filtresini falan değiştirdim. bugün araç 37.500 km’de tekrar sanayiye götürdüm balata kontrolü için. en az bi 8-10bin daha yapar ama sen 5.000 km daha yap sonra internetten istediğin balatayı al gel değişiriz dedi. servise götürsem muhtemelen balata bitmiş diskler de gitmiş falan derlerdi.
    şimdi diyebilirsiniz ki e arabaya o kadar verdin de servise 1.000 lira vermek mi dert oldu. açıkçası bu işi biraz silkeleme olarak görüyorum. piyasada 250-300 liraya yapılan iş için servis 400-500 istese düşünmeden servise götürürüm. ama 3 katını istiyor adamlar.
    araçtan memnun muyum? evet... ama ülkemizde servis olayı çok sıkıntı. bu sadece hyundai için değil tüm markalar için böyle.
  • çok rahat dışarda her türlü bakım ve tamirini yaptirabileceginiz araçlar üreten marka.parcalari her yerde bulunur,her usta dilinden anlar.serviste yalandan orasında bu var şurasında bu var deyip hiç öpülmeye gerek yok
  • türkiye'de kullanılabilecek araçlar arasında ilk 3 e girer. 10 yıldır bu araç grubunun yedek parçalarını satıyorum.

piyasası her zaman var. servis ağı sıkıntılı, mesela izmir'de yetkili servis tutunmuyor. yıllardan beri sadece yükseliş tutundu.

hyundai assan'ın tutumunu sert buluyorum. 3 sene yetkili servis tecrübemden bunu edindim. çok yetkili servis iflas ediyor ya da bırakıyor.

genelde bu araç grubunu kullananlar sanayileri tercih ediyor ve doğru yapıyorlar. yetkili servis parası olanlar ve para hesabı yapmayanlar içindir ..
  • hyundai sahibiyim. en beğendiğim yönü servisleri. 2 ayrı servise gittim ikisi de çok ilgili davrandılar, sorunumu garantiden çözdüler. servislerin aralarında rekabet olduğunu düşünüyorum. çoluk çocuk bu markaya kıytırık diyor ama sokaktaki 3 arabadan biri hyundai. bizim gibi fakir ortadoğululara çok bile.
  • zamanında kullandığım i20 dizel aracıma 6 lt motor yağı koyan yetkili servislere sahip firma. 1.4 crdinin yağ hacmi 5 veya 5,5 lt idi yamulmuyorsam. yağa fazladan para verdiğimiz yetmiyormuş gibi bir de sanayide para vererek fazla yağı dışarı attırdık.*

siz siz olun hyundai yetkili servislerine verdiğiniz aracınızı aldıktan sonra yağını kontrol edin. yağ, yağ çubuğundaki olması gereken yerden fazla yukarıda ise siz de attırın veya boşaltın.