• başlığın tam hali ibb'nin öğrenciler ve dar gelirliler için kent lokantası açması olacak.

neyse, konumuza dönelim. istanbul büyükşehir belediyesi'nin öğrenci ve dar gelirliler için kent lokantası açması olayıdır

bence güzel bir uygulama. keşke buna muhtaç vatandaş sayımız az olsa. ama maalesef oldukça fazla ihtiyaç sahibi var bu dönemde. şimdi diyeceksiniz ki yanındaki yöresindeki esnaf ne yapacak? bu şehirde 50 senedir halk ekmek var. vatandaşın içeceği ucuz çorbaya mı gözünüzü diktiniz? hükümet sokakta pazar açtı, her mahalleye market açıyor. derdiniz karnını doyurmaya parası yetmeyen insanların rızkı mı oldu?
  • “dar gelirliler için lokanta” tanımlaması bana çok itici geldi.
  • bence cok gerekli ve mantikli bir hizmet olmus umarim suistimal edilmez.
  • sen önce asli görevlerini bir düzgün yap. her gün otuz kırk dakika otobüs bekliyorum. üzerine yapılmayan seferler oluyor. açları ülkeyi yönetemeyenler düşünecek. vergilerimle çoğu malum partiye oy veren bu insanlar doymasın. ben insan gibi yolculuğumu yapayım.
  • hali hazırda ankarada var olandır. tek fark dar gelirliler faydalanamıyor.
    (bkz: meclis lokantası)
  • akp bunu engellemek için elinden geleni ardına koymaz.

faydalı bir şey çünkü.
  • kapısına zenginler ve köpekler giremez yazılırsa sınıf ayrışmasını daha iyi, daha seri körükler. (bkz: berat çok daha seri derleyip toparlayacak)
  • eğer ki kimlik vs ile tespit yapılarak hizmet vermezse esnaf için olumsuz etkisi olacaktır.
  • siyasal islamcıların aç bıraktığı halkı muhtaç bırakmama görevini de üstlenen ekrem imamoğlu hamlesi...

halk huzur bulmasın, kimsenin karnı doymasın ki hep bize muhtaç kalsınlar diye uğraşan akp'nin meclis üyelerince halk ekmek gibi engellenmesi muhtemeldir.

ayrıca saatlerce otobüs beklemenizin nedeni de yeni araçlar için izin vermeyen islamcı akp'nin meclis üyeleridir, imamoğlu değil.
hesabın var mı? giriş yap