aynı isimde "ibrahim çolak (cimnastikçi)" başlığı da var
  • jimnastik dünya şampiyonlu izmirli genç sporcumuz.
    gerçekten başarılı.
    allah daim eylesin.
  • halka da ülkemize altın madalya kazandırmıs, aşırı yakışıklı ve sexy milli sporcumuz. gururumuz.
  • trt spordan tutun da fig in verdiği görüntülere dek videolarını izleyince 5 yaşındaki kızımın iki sandalyeyi birbirine yaklaştırıp kendini yukarı doğru kaldırarak sallanmasına;2 yaşındaki oğlumun da odada taklalara yeltenip,halıda sağa sola kendini savurarak “ben de onun gibi yapyımm” demesine vesile olan zeki,çevik,ahlaklı,başarılı ve çok yakışıklı sporcudur.

belki okur da görür.gönüllerinde sevinç ve hayranlık yarattığınız iki minik hayranınız var bizim evde.

yolunuz açık olsun.
  • yazar olan ibrahim çolak sanırım yazarların taciz olayında bir "eril faillik" yaşadığı için yaşamına son verdi en azından şimdilik öyle görünüyor
  • ihtiyar kitabevi'nin sahibiymiş. kendisini tanımıyordum. @leylasalinger hanımefendi tarafından ifşalanan biriydi o şekilde haberim oldu. ekşi'de hakkında ne yazmışlar diye baktım "yüreği ümmet sevdası ile çarpan delikanlı bir mücahit" denmiş. wow. nasıl biliniyormuş, nasıl görünüyormuş meğer. leyla hanım'ın
    "belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?" diyip ibrahim çolak'ı mentionlaması üzerine ibrahim çolak " elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var." tweetini attı.
    hemen sonrasında ise;

"kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. iyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım.

saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez.

ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam." tweetini profilinde paylaştı.

intihar notu gibi tweetler atıyor. gayesi nedir henüz anlaşılmış değil ama stratejik melankoli ise kimi insanlar üzerinde işe yarıyor gibi duruyor şimdilik. kendinizi affedin yeaaaa falan yazan var yuh! her zaman acıdığınız, empati kurduğunuz insan nasıl oluyor da tacizci oluyor ya? kaçmayın ibrahim bey kaçmayın! delikanlı bir mücahitken tacizci olduğunuzun ortaya çıkması uykularınızı kaçıracak, yüreğinize oturacak tabii ki.

ilgili tweetler;
    https://twitter.com/…evi/status/1337097156625391616
    https://twitter.com/…evi/status/1337084982771265541

edit: kendinizi affedin diyen kullanıcının olaydan haberi yokmuş sanırım. ibrahim çolak'ı arayıp haber alamadığını yazan birisi de var. leyla hanım hassasiyet göstermiş ve tweetini silmiş.

edit2: intihar ettiğini doğrulayan bazı tweetler atılıyor. https://twitter.com/…rek/status/1337122479526055936
    mehmet aycı da doğrulayan tweet atmıştı fakat silmiş.

edit3: okuduklarım karşısında şaşkınım, gerçekten kör ölür badem gözlü olur. eli kanlı katilin bile kendini savunma hakkı varmış. kardeşim savunsaydı kendini. kim aldı elinden? kendine haksızlık edildiğini düşünüyorsa da hem yazsaydı hem yasal yollarla arasaydı hakkını. nitekim de arkasında pek çok insan bulurdu.
  • taciz suçlamaları nedeniyle muhtemelen intihar edecek olan yazar.
  • https://twitter.com/…evi/status/1337097156625391616 bu tweetinden sonra intihar ettiği iddia edilen yazar.
  • daha bugün, dayak yedigi ve sikayetci oldugu kocasi tarafindan öldürülen bir kadinin haberini izledik. evet keske mahkemeye verilseydi de cezasini öyle cekseydi ama maalesef bizim memleketimizde daha oralara gelmeye cook seneler var.
    elbette yasamin bir kiymeti olmali. bu insan ölümü secmis. linclendigi icin degil, yaptiklarindan sonra sevdiklerinin yüzüne bakamayacagi icin hayatina son vermis. kendisi secmis. ne kadar acimasizca gelirse gelsin, carpitmadan, dogrusu budur.

not: görüslerinizi mesaj yolu ile degil bu basliga entry girerek belirtirseniz dogru olur.
  • ifşa ile ilgili; iddia sonucu intihar etmiş olan yayınevi sahibi. iddia sahibi twitter hesabını kapatıp gitmiş.

edit: iddia sahibi başka bir kadınmış ve anladığım kadarıyla muhafazakar camia içinde olan bir taciz iddiasıymış. doğru mu yalan mı bilmiyorum ama taciz gibi durumlarda hukuki süreci başlatmak önemli. en azından bu gibi durumlar olduğunda resmi belge ile desteklemiş olunur.
  • son sözleri şöyledir:

"kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. iyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım.
    saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez.
    ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam.
    kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, "kendimize yakışanı yapalım” düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var.

beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum."
hesabın var mı? giriş yap