• işidçi kafalarca haykırılan slogan.

prensip olarak karşı olduğum bu çağdışı cezanın böylesine haykırılması o kadar üzücü ki...

o haykıranlar döner bıçağı ile kafa kesme özgürlüğüne kavuşacaklarını zannederken günün birinde o ip çemberin içinde bulurlar boyunlarını, kurtarıcısı zannettiği şey celladı olur, bu hep böyle olmuştur.

idam isteriz nidalarını allah kulaklarımızdan eksik etsin.
  • düşük profilli başbakana, düşük profilli halk tarafından çığırılan söz.
  • rte'nin, degerli kardeslerim demokrasilerde her turlu talebin degerlendirilmesi soz konusudur gibi bir cevap verdigi slogan.
  • "vur de vuralım, öl de ölelim" diye bagiran kitlenin istegidir. karsiliginda "mesajinizi aldim" tevazusu gostermistir idarelik basbakan binali.

ak partisi kendi bekasi ile devletin bekasini ayni teraziye koymus ve "varsak variz, yoksak yoksunuz" diyor.

idam gelirse, ibret icin sallanacak ilk insan halki birbirine dusman eden kisi olmali. herkes kendi vicdan terazisinda tartsin kimmis halkini halkina kirdiran?
  • az önce atılan slogan.

şimdi de "vur de vuralım, öl de ölelim." sloganları atılıyor.
  • allahin verdigi cani allah alir diyor ve idam istiyor.
  • darbe girişimi gecesi, sözde demokrasi için sokağa dökülen şeriat sevicilerin aslında içinde büyüttükleri bebek. peki sayın a.na koduklarım! bu talebinizi 40bin insanın ölümüne sebep vermiş, kudaktaki bebeğe kadar gözünü kırpmadan öldürmüş pkk'nın lideri, sizin tabirinizle; sayın öcalan için niye dile getirmediniz yıllardır?
  • başbakan tarafından "mesaj alınmıştır" şeklinde karşılık bulan istek. halkı iyice kışkırtın, aferin.
  • bu idam meraklıları küçücük çocukların ırzına geçen namussuzlar varken neredeydiler? neden sokağa dökülüp idam istemediler?

hoş aym'nin "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına" ilişkin hükmü iptal ettiğine dair bir durum da vardı.

unutmayalım istedim.
  • 16 temmuz sabaha karşı televizyonun karşısında sızmışım. zaten kabus gibi bir gecenin ardından, kabus gibi bir sabaha bu seslerle uyandım sabah altı sularında. idam isteriz derken? kanuna aykırı olsa dahi, demokrasilerde halkın istekleri gözardı edilmeyecek mi gerçekten, bugünden itibaren..
hesabın var mı? giriş yap