• habervaktim iki gün önce "mukaddes avluda şarap küstahlığı" başlıklı yazısında "şaraplı konserin verileceği avluda askerler cepheye giderken kuran okunuyordu. orası kutsal mekan*" demişti. demekki mesajlar hedefini bulmuş, alperenler konseri basmaya çalışmış. neyse ki olaylar pek büyümemiş ama vakit gittikçe vites yükseltiyor bir sonraki hedefleri bu kadar kolay kurtulamayabilir.

bu sefer habervaktim ilk baştaki yazılarının pek iyi olmadığını anlamış olacakki hemen yeni bir sav atmışlar ortaya. doğu türkistan'da uygurlar katledilirken içkili eğlence düzenlendiği için olayların çıktığını savunmuşlar. tabi bunun da böyle birşey yapmak için geçerli bir sebep olmadığını düşünememişler.

yalnız haberin beni en düşündüren yeri "alperen ocakları istanbul il başkanı'nın grubu yatıştırıp olayları büyümeden bitirmesi" kısmı oldu. peki ilk başta alperenleri toplayıp konseri basmaya gelen o değilmiymiş? sen adam toplayıp mekan basmaya git, sonra olay çıkmayınca "yatıştırdım" diyerek övgü bekle. ne güzel iş.

http://www.habervaktim.com/…ler_tepki_gosterdi.html
  • protestonun şekli,
    protestoculara polisin hoşgörülü tavrı,
    protestocuların niteliğini falan geçtim,
    protestonun sebebi hepsinden daha beter yahu.. lan orada yüzyıllarca sadece şerbet mi içildi sanıyorsunuz be gerizekalılar.. konserdekilerin hepsi küfelik olana kadar bile içseler orada içilmiş içkinin milyonda birine bile ulaşamazlar. ama gerizekalılık cehaletle birleşince bu tosuncuklar çıkıyor işte.. bi de çamuruna illa bok katılması gereken şeyler çıkıyor evet (bkz: #13970775).
  • işin asıl vahim kısmı bu protesto(?)'nun olması değil, bu maymunların cüreti ve daha da önemlisi bu kadar rahat organize olabilmeleri.

biz şimdi 3 kişi toplanıp akp karşıtı slogan atmaya kalksak... iki tane slogan atsak üçüncü sloganda nerden geldiği belli olmayan 50 tane polis çıkıverir anında ortaya, yaka paça bizi alır götürür sonra da karakollarda, mahkemelerde sürünürüz. ama bu maymunlar nasıl göstere göstere, rahat rahat bu kadar kalabalık (100 kişilermiş) organize oluyorlar ve bu saldırıda bulunuyorlar? işte ülkenin durumu bu sorunun cevabında.
  • protesto değil başarıya ulaşamamış faşist saldırıdır.
    sıra size gelecek demiştik yıllar evvel hatırlarsınız, tosuncuklarla iyi şanslar artık...
  • kutsal emanetler denen ancak tamamina yakini sahte olan (ki gercek olsa ne olacak sanki) emanetlerin oldugu sarayda padisahlar cariyelerle, oglanlarla sevisirken gozlerini kapatan zihniyetin yedigi boktur. bunlarin hepsini bi helikoptere tıkacaksın...
  • "çinliler uygur türklerini öldürürken şarap içildiği" gerekçesiyle bu protestoyu düzenleyenler, çin'le milyon dolarlık ithalat anlaşmaları bulunan işadamları papermoon'da şişesi 340 euro'luk şarabını içerken önlerini ilikleyip "bir emriniz var mı efendim" diye sormaktadır. hayat cidden tuhaf. vapurlar falan.
  • halbuki o şarapların boş şişelerini birer birer arschlochlarına sokup da negatif enerjilerini brüno-esk yollarla atıvermeye çalışsalarmış vallaha da vatana millete çok daha faydalı bir işe el atmış olacak olan aklı kıtların şehir eşkiyası olmaya özenmeleri.

biliyolar mı acaba o sözde kutsal mekanda halife padişahlar kaç tane oğlanı götürdü brüno-esk yöntemlerle, ne şaraplar içti, ne hatunları elden geçirdi. nein, bilmiyorlar çünkü cahiller ve kafataslarının içi beyin yerine örümcek dolu. * *
  • vakit gazetesinin hedef göstermesi ile dün gece gerçekleşen olay.

http://getir.net/oir

idil biret konresini basmaya yeltenmişlerdir.

vakit gazetesinin, 10 temmuz'daki "bir ülke böyle yıkılır" manşeti ile "mukaddes avluda şarap küstahlığı" yorumu ile cazz festivali hedef gösterilmiş ;alperen ocakları'da dün gece uygur katliamı gerekçesi ile "içkili konseri" kınamışlardır(!).

allahtan bu sefer yakmak yerine, kınamalarını konser afişlerini yırtmakla göstermişlerdir. gündüz cumhuriyet gazetesi'nde göz attığım da ise, bazı seyircileri tartaklayarak kınamalarını biraz geliştirdikleri haberi de vardı.

olası farklı kınamaları engellemek için polis sanatçılara otele kadar eşilik etmişler.

bir de "yakarak öldürdün donarak öldün" diyenlere kızanlar var ya. ben asıl ona şaşırıyorum. neden mi? kınama yapan grubun lideri istanbul alp eren ocakları başkanı. istanbul dışında sadece afiş yırtmakla yetineceklerine kimse inandırmaya çalışmasın beni
hesabın var mı? giriş yap