• 90'lı yıllar, ıssız ege koylarından birindeyiz. zeytin ağaçlarından birinin altına oturmuş paspal bir adam dikkatimizi çekiyor, yanına varıyoruz.

adam taşları dizmiş ve ortasında bir ateş yakmış, bir dal parçasına geçirdiği kokoreç benzeri eti çeviriyor, bir yandan da çay bardağındaki rakısını çekiyor. bir de köpeği var, memeleri sarkmış 5-10 metre ileride yatarak olmuş. ismi de memeli.

tanışma ve muhabbet sonrası adam bize rakısından ikram ediyor. yanında da 2 dilim kokoreçimsi'den kesiyor. dilimlerden birisi diğerine göre biraz daha ince. kokuyu duyan köpek kulak kabartıp hareketleniyor.
    devamındaki dialog şöyle gelişiyor:

ben(b): dayı, memeliye de bir parça vereyim mi kokoreçten?
    adam(a): ver bakalım.
    b: memeliiii, gel kızım.
    a: hop! yanlış yaptın.
    b: neden dayı?
    a: ikram, ayağa çağırılarak yapılmaz. ikram yapacağının ayağına gitmelisin.
    b: peki dayı haklısın.
    bu lafın üzerine ayağa kalkıp kokoreçlerden de ince olanına hamle ediyorum.
    a: yine yanlış yaptın.
    b:.....
    a: ikram, büyük olanı ve fazlayı karşındakine vermektir.

bu olaydan ders çıkarmışımdır ve bu adamı anar, verdiği dersi halen uygularım.
  • kakao kremalısı ile vişneli meyve suyu çoğu insanın favori kombinasyonudur. acele kahvaltıların vazgeçilmezidir.
  • cevizlisiyle beraber kafamda soru işaretleri üretmişlerdir:
    ne zaman yolda panoda reklamını görsem yok arkadaşım diyorum yok,
    1. kesinlikle bu ceviz değil ben her yaz cuvallarda ceviz taşırım bu o ceviz değil
    2. ceviz böyle bişeyse ben ne taşıyorum??
    3. e beyinsiz reklamcı koca internette hiç mi ceviz resmi bulamadın gittin yer fıstığı resmi koydun
    4. ülker "eeee sikecem ha yiyeceksen ye yemeyeceksen alma biz yaptık oldu ceviz bu siz köyde ceviz diye yer fıstıı taşıyonuz" diyen bi firma
    sonuç:
    resimdeki ceviz değil
  • cevizlisi, işçi sınıfının nelere kadir olduğunu ispat etmiş üker mamülü.

ancak her güzel şey gibi piyasadan kaldırılmıştır. türkiye halkının damak zevki ne zaman yukarılara çıkacak olsa, bir müdaheleyle buna engel olunuyor, beklenmeyecek bir durum değil.
  • 3:) ticaret dilinde indirimin süslü hali...
  • son reklam filmi*, three'nin (#3280010) msn messenger filmini pek bir andırmaktadır.*
    * http://www.youtube.com/watch?v=tnwxfawwm10
  • bitmiştir, geziye devam

(bkz: ikram/5)
  • bim'de bile 1 lira 15 kuruştan satılmaktadır. lan daha geçen hafta bakkaldan 75 kuruşa alıyordum seni. ne ara pahalandı da tutku'yu biskrem'i geçti anlamadım.
  • bunun kremasını hangi ibne çaldı, bildigin 4/1'i yok kremanın bi taraf bisküviye yapışık arası boş.
hesabın var mı? giriş yap