şükela:  tümü | bugün
 • düşünsenize. belkide sonsuz uzay boşluğunda, binlerce ışık yılı uzakta, çok gelişmiş canlılar dinazorları ortadan kaldırıp, kendi laboratuvarlarında, deney amaçlı canlılar üretiyor ve dünyanın çeşitli noktalarına bırakıyor. ve belkide dünyada geçen binlerce yıl, binlerce ışık yılı uzakta sadece bir kaç saat edebiliyor. ve uzaylılar bir kaç saattir bizi gözlemliyor.
  al sana bilim kurgu senaryosu.
 • bu ihtimal ve diger butun ihtimaller ihtimal dahilindedir.

  birkac ihtimal;
  ilk insanlarin binlerce yil once mars’tan goc etmis olma ihtimali (bence cok yuksek)

  ilk insanlari tanri’nin yaratmis olma ihtimali

  insan turunun ve dunya’daki diger canlilarin kendiliginden olusma ihtimali

  mars’tan gelen insanlari tanri’nin yaratmis olma ihtimali

  bizimle ayni tür ama bizden cok daha ileri bir medeniyet tarafindan uretilip dunya’ya birakilmis olma ihtimali

  ayrica (bkz: simülasyon argümani), (bkz: evrim teorisi)
 • tanrı tarafından topraktan imal edilmiş olmaları olasılığından daha fazladır.

  lan yoksa tanrı dediğimiz şey!?*
 • assassin's creed'de detaylı bir şekilde işlenmiş olandır.
 • '' ya aslında bir yaratığın bitirme teziysek '' savının yandan yemişidir.

  boşuna kavanoz dipli dünya demiyoruz. bazı atasözlerimiz belki de antik uygarlıkların bize bıraktığı imalı sözlerdir. annunaki'ler dediğimiz varlıklar belki de reptilianları yok ettikten sonra nibirusal hayatlarında kurdukları düzende eğitim-öğretim alanında öğrencilere verdikleri ödevlerin birinde '' canlı üretme '' şeklinde çalışma yapmışlardır.

  belki de bizler bitirme teziyiz!

  merak ettiğim acaba bizi üreten dersten geçti mi ?

  (bkz: görüyorum ve attırıyorum)
 • dünyaya düşen bir uzay aracında bulunan sadece iki bebeğin hayatta kalması sonucu insan nesli dünyada var olmuş da olabilir.*
 • o zaman buraya alamut fedailerin kalesi kitabından dinlere bakış açısıyla ilgili bir kaç söz bırakayım.

  “insanlar tereddüt içinde bocalamak ve ebedi bir arayış içinde olmaktansa, sağlam bir dala tutunmayı tercih etmişlerdi. sadece cahil halk değil, okumuş ve bilgili kişiler de ulaşılabilen bir yalanı, ulaşılamaz bir gerçeğe yeğ tutuyorlardı.”
 • sen bunu düşünebildiğin an ortadan kalkıyor bu ihtimal.

  böyle senaryolar filmlerde güzel olabiliyor; ama gerçekte böyle bir şeyin olmadığı aşikar. insan beyni gibi kompleks bir organın deney amaçlı veya tesadüfen ortaya çıkmasına pek ihtimal vermiyorum ben.
 • başka bir tür tarafından dünyaya altın çıkarmak için üretilmiş biyolojik formlar olabiliriz. bu başka tür belki yıldızlararası yolculuk yaparak başka galaksi ve gezegenlerde de aynı işi yapmış olabilirler. arasıra ziyaret ederek din ve bilim gibi insanlığı düzene sokmak için bazı insanlarla temasa geçebiliyor olabililer. teknolojilerinin küçük bir kısmını bizimle paylaşarak medeniyetin gelişmesine sebep olabilirler. hatta bilerek tüm kurdukları medeniyetleri farklı galaksi sistemlerine dağıtarak tüm farklı medeniyetlerin birbiri ile iletişimini engellemiş olabilirler.
  zaman, mekan ve mesafe kavramlarını hiçe sayabilecek bir yaratıcı veya yaratıcı bir topluluk bunun hepsini yapabilir.

  altın tepkimeye girmeyen ve evrenin her yerinde değerli olabilecek bir potansiyele sahip element olarak tanımlanır. dünyanın ekonomisi de altın üzerinden döndüğü için tüm bu dünya medeniyeti altını ortaya çıkarmak amacı ile yaratılmış olabilir.

  da vinci, nikola tesla ve einstein gibi dahilerin ve dört peygamberin bu yaratan veya yaratanlarla temas kurduklarını düşünebiliriz. aztek, mayalar, mısır ve yunan mitolojisi v.s.

  belki o yaratıcı gücün de iyi ve kötü tarafı vardır. bazen iyi taraf bazen kötü taraf bu temasları gerçekleştirmiş olabilir.

  (bkz: kafa güzelken entry girmek)