• haktanla olan son videosunda da görüleceği üzere, gitara dair pek birşey bırakmamış, yemiş bitirmiş, şu anda öyle oyalanıyor işte.

http://www.youtube.com/watch?v=tovt8qifslu
  • gitarla uzun birliktelikler geçirmiş kişi..

o değilde bu seviyeye gelene kadar ohhooo gerçekten sevmek lazım başka türlü olmaz..
  • zamanın çok ötesinde bir gitarist. hatta şöyle diyeyim gitar diye birşey varsa, ilter için icat edilmiştir. ama türk olduğu için hep önyargıların giyotini üstünde olacaktır. ha bir de ortalamanın çok üstünde bir kaliteye sahip olduğu için büyük ihtimalle türkiyede'de fazla bilinmeyecektir. baksana sözlükte bile benden önce 15 sadece 15 tane entry var. bugün itibariyle ben güldüm bu rakama ama ilerde bakalım bu entry den bakınız verdiğimde siz benden ne kadar fazla gülecksiniz. çal bre! çal...
  • 2006 veya 2007 yılıydı, üsküdar doğancılar'da bir mekanda dediler ilter diye bir eleman var, abi bir gitar çalıyor aklın hayalin durur... ben de az buçuk gitarla uğraşan birisiyim, hem de solağım kendisi gibi. lan abartmayın ne kadar olabilir ki, üsküdar'da bir mekanda çalan bir gitarcı ne kadar olabilir deyip, neyse gittik izlemeye.

vay anasını arkadaş dedim, bak oldu 14-15 sene, o gün bugündür doğru dürüst elime alamadım gitarı.

yukarıda birisi "biraz egoisttir" filan demiş, valla o akşam sahneleri bittikten sonra epey muhabbet ettik hiç öyle birisi değil, ne sorduysak üşenmeden anlattı, gitar üzerinde gösterdi, diğer sahne arkadaşı da "gitarcı" olarak bilinen serkan çevik'ti hatta yanlış hatırlamıyor isem.

virtüöz abi adam yani yakında dünya çapında isim yapmaya başlar, bu entry'yi okur demişti dersiniz.
  • bu adamı biraz geç tanıdım.buna hem üzülüyorum hem seviniyorum.eğer gitar çalmaya başlayalı çok olmasaydı ve ben bu adamı o zamanlar tanısaydım "ulan yırtsam bi yerlerimi bunun gibi çalamam" diyerek müzik hayatıma noktayı koyardım.neye üzüldüğümüyse söylememe gerek yok sanırım.
  • doğa için çal 6'da da 10 saniyede yardırıp, vay be derdirten virtüöz.
  • bazı yazarlar tarafından, gitarı sırf hızlı çaldığı için kendisine üstat muamelesi yapıldığı iddia edilen efsane. hayır kardeşim, bu adamın olayı hızlı çalması değil. bu adamın olayı gitarı tamamen kendine has bir şekilde dile getiriyor olması ve yapılmayanı büyük bir ustalıkla yapabilmesi.

insanları izlemek için gözlerinizi kullanın lütfen. sırf farklı görünebilmek adına saçmalamanın alemi yok.
  • ilter abim 2020 yılında özkan uğur'un olduramadım şarkısına harika bir yorum kattığı bir video atmıştı instagram sayfasına. sonrasında özkan uğur da kendi instagram sayfasına atmıştı bu videoyu “harika bir sound” diye. mazhar alanson da altına “harika, mutlaka bir konserde beraber çalmalıyız” gibi bir şey yazmıştı. he işte ben o günden sonra hep bir konserde beraber çalmalarını bekledim sözlük. olmadı tabi bu. şimdi ne zaman ilter abinin instagram sayfasında gezintiye çıksam altta hep 'ozkanugur ve diğer kişiler beğendi' yazıyor. hüzünlü dinlerken daha bir hüzün kaplıyor insanı.

10 yılı aşkın süredir ilter kurcala'yı dinlerim. birçok geceme kendisi farkında olmasa da eşlik etmiştir gitarıyla. yapamayacağımı bile bile arada gitarı elime alır o hızlı parmakların yaptığı şeyin çeyreğinin çeyreğini yapınca inanılmaz bir haz alırım hala.

yeteneğinin %1i kadar tanınıyor mu ülkede? kesinlikle hayır. evet kaliteli insanlarla çalışıyor, çalıyor ama daha çok insan görmeli abi seni. biliyorum sen dingin adamsın ama bir şeyler yap da arada instagrama attığın 1 dakikalık videolardan daha fazla görelim seni.

güzel adamsın dedem.
  • paco de lucia'nın antonia'sını yüksek tempoda ve pürüzsüz çalan gitarist. kendisi "flamenko calmiyorum takiliyoruz öyle yea" diyerek tevazu sahibi olduğunu mu yoksa dalga geçtiğini mi gösteriyor bilmiyorum ama bu genç yaşında, dünya stardardının üstünde tekniğe sahip olduğu aşikar. ha müzikal anlamda pek begenmiyorum ben, o da dinleyicinin müzik anlayışına gore değişir, öznel bir şey.
hesabın var mı? giriş yap