• kendilerini farklı gören kitli.

evet seçimden önce zam olmayacak indirim olacak diyen başkan'ın seçim sonrası yaptığı zamları akp hükümetine bağlayıp işin içinden sıyrılması gerçekten komik.

bu durumda akp hükümetinin zamları rahip brunson'a trump'a bağlamasınada ses çıkarmamak gerekiyor.

(bkz: allah allah kontesi kim sikti)
  • ne desin. zammın asıl müsebbibine sövse silivriye gönderilecek. mecburen yarabbi şükür diyo.
  • gerekçe ne olursa olsun bu zamları savunmak saçmalıktır.
    imamoğlu yönetime gelirken derneklere, vakıflara para aktarma işi bitti diye gelmedi mi?
    peki daha önce vakıflara aktarılan bu devasa paralar şu an nereye harcanıyor?
    bu devasa para pekala toplu taşımayı sübvanse etmek için kullanılabilir.
    şimdi bu zamları savunurken en çok kullanılan argüman 'herşeye zam geldi, tabiki onlarda zam yapacak'.
    bu tamamen geçersiz ve aptalca bir savunmadır çünkü belediye toplu taşıma işini kar amacı güderek yapamaz. toplu taşımadan zarar bile etse bunu yapmak zorundadır. bu zararı diğer gelirlerinden sübvanse eder. sonuçta belediyede istanbul halkından tonla vergi topluyor, bu paralar buraya harcanmayacaksa nereye harcanacak?

avrupada ülkeler toplu taşımayı temel bir vatandaşlık hakkı olarak görüp bedava yapmaya uğraşıyor, burda bizimkiler 'herşeyin fiyatı arttı, tabiki zam gelecek' diye zamları savunuyor. ben demiyorumki toplu taşıma bedava olsun çünkü bizim millet bununda bokunu çıkarır, ama mevcut ücrete herşeye zam geldi deyip tekrar zam yapmak ve bunu savunmak aptallıktır.
  • istanbul'da yaşayan 7 sülalem ve ben imamoğlu'na oy verdik. ben kendi adıma pişman mıyım? maalesef evet.

"başkan ne zam yaparsa yapsın önemli değil, biz onu destekliyoruz"

bu kafadan çok tanıdığım insan var.

ne desek ikna olmuyorlar ve artık iş saçma boyutlar almaya başladı. chp'nin çomarı akp ile yarışır halde şu an. bakın fanatizmin hiç bir alemi yok. ben sabah akşam evden işe, işten eve 2 saatte zor bela gidebilen bir insanım, ben aldığım hizmete ve konforuma bakmak zorundayım kimse kusura bakmasın.
  • hükümetin geçirdiği zamlara ses etmeyen, ancak ibb nin ulaşım zammına takmış karalamacı keko başlığıdır. biz en azından yanlış olduğunu belirtirizde siz 18 yılda yanlış olan neye yanlış dediniz ?
  • 3 senedir zam yapılmamış. 3 senede tuik'e göre %48.95 (yersen) enflasyon olmuş.
    sen oynanmış rakamlarla 3 yıllık enflasyonu anca %48.95 göstermişsin. maliyetler en az bu kadar artmış. ama %35 zam yapılınca omomomğlo ostofooo diyorsun.
    hayatında kaç kere hükümete tepki gösterdin boktroll?
  • bu diyen aktroll kardeşim de demiyor ki millet parasızlıktan, çaresizlikten kendini yakıyor ama biz 18 senedir yarabbi şükür deyip mevcutları yine seçiyoruz diye.
  • ülkede 1 senede herşeyin fiyatı katlanmış (maaşlar hariç) hala imamoğlu ile uğraşan böyle bir kitlenin varolduğunu görmek nasıl söylesem çok acı be sözlük.

bizimkiler zam yapıyor ama bakın sizinki de yapıyorcular! ulan anlasanıza domino etkisi adam ne yapsın zaten zammı yapan o değil göz yummak zorunda kalan o.adamları nasıl savunacağınızı şaşırdınız. beter olun ne diyim.
  • adam en azından nasıl kayacağını biliyor :)) amk vizyonsuzlarına dert olur.
hesabın var mı? giriş yap