• bela gibi bi' şey. hangi siteyi açsam reklamı çıkıyor, hentaivari. en azından last fm'i rahat bırakmasını diliyorum.
  • sanal kerhane *
  • düzenin simulasyonlar vasıtasıyla hayata yayılımını artırmayı hedefleyen ürkütücü,kimliksizleşme alt metinleriyle yüklü bir yeni garabet.
  • ya benim zaman kavramım gevşedi ya da bunlar bi 3-4 aydır usanmadan aynı reklamı yayınlıyorlar belirli sitelerde. ne zaman lastfm'de reklamını görsem (hani şu emo saçlı sarışın ipnenin tiki görünümlü, badana makyajlı kızı kucağa aldığı) kendimi çok kötü hissediyorum. "everytime i close my eyes, i wake up feelin' so horny" diye giden bi şarkı vardı bi de. konuyla alakasız ya neyse.
  • iki simülasyon hatunun öpüştüğü bir banner reklamıyla hedef kitlesini daraltmış oluşum.
  • bir cesit sanal hayat oyunu. karakter seciyorsun, oyuna giriyorsun. seni baglamak icin yavas yavas zehri akitiyor damarlarina. söyle ki, ilk giriste nereye tiklarsan, neredeyse a desen kredi veriyor ve bunu sanki seni cook sevdikleri icin yaptiklarina dair mesajlar geliyor. tabi o kadar krediyle daliyorsun alisverise. güzel bir avatar yapmak cok kolay. tabi bitince sagdan soldan siteden kredi kazanma teklifleri cikiyor. ilk günümde 16k kredi kasmistim. bu imvu icin iyi para sayilir. avatari bastan asagi en güzelinden yapabilirsin bu kadar krediyle. tabi zaman gectikce krediler bitiyor, kredi teklifleri zorlasmaya basliyor. alismis avatarda kredisizlik batiyor. ilk güler bolca besleyip, alistirip, sonra kredisiz birakiyorlar, bu sefer de "bak vip ol, su kadar kredi kazan, hem de susu busu var" diye mesajlar geliyor. bu sefer oyun senden para yolmaya calisiyor.

animasyon olarak gayet basarili diyebilirim. bazilari cok gercekci, bazilari cok dandik. genel olarak iyi.
    oyunun yas ortalamasi kücük olsa da, 30 üstü oyuncu sayisi da cok. 20li yaslarda muhabbeti iyi olan bircok insan da var. sanirim biraz da sans bu isler. ben denedim, sansliydim. ilk günden hemserim olan iki tatli bayanla arkadas oldum. hediyeler alip avatarimi düzenlediler. kredi kazanmak zor olmadigindan, ya da cogunluk kredi satin aldigindan bu hediyelesme konusunda cogunu bonkör gördüm. elbette bu oyunda da newbie görüp "benimle sevisirsen sana 50k kredi veririm" diyenler var.

gördügüm kadariyla gruplasma büyük. hangi odaya girsem gruplasan insanlar kendilerini belli ediyor. birilerinin arasina girmeniz gerekebiliyor yani. biraz akli basindaysa, zaten muhabbet ederek cabuk oluyor bu. yani hep derim, surada akli basinda, en azindan cümle kurabilen tek tük insaniz, birbirimizi hemen farkediyoruz. geriye kalan geri zekali kesim newbie gördügünü ezmeye calisabiliyor. bunun sebebini de söyle düsünüyorum; her sanal hayat oyununda oldugu gibi, burada da avatara cok önem veriliyor. hatta gercek hayatta nasil insanlar bakimsiz, kötü giyimli biriyle samimi olmak istemiyor, hatta onu "kro" ya da "kezban" ve hatta "varos" olarak adlandiriyorsa, ama nerede bakimli, cool biri varsa ona ilgi duyuyorlarsa, bunlar tabi ki oyunda da gecerli. görsellik önemli insanlar icin.

oyundaki tasarim olayi hos. yalniz tasarim yapabilmek icin gercek para vermen gerekse de, sattigin ürünlerden kazandigin kredileri gercek paraya ceviremiyorsun. örnegin second life isimli oyunda bu böyleydi, kazandigin parayi gercek paraya cevirebiliyorsun orada. zaten bir süre second life da takildiysan, imvu'daki bircok ürünün second life dan cakma oldugunu görebiliyorsun. bazilarinin isimleri bile ayni. second life da copybot olayinin yayginlasmasi diger oyunlara yaradi. ve second life oyunculari bunun icin kendilerini yirtsalar da, sikayet etmek icin kendilerini parcalasalar da, imvu yönetimi bu konuda fazla sallamiyor.

sözlükte takilip imvu oynayan baska biri var midir bilmiyorum ama, varsa yesillendirsin.
  • (bkz: #19569499)
  • allah belasini versin bu imvu.com un neredeyse girdigim her sitede reklamlari var amk.bu ne lan.
  • kısa sürede insanlarla kaynaşılabilen sanal ortam. 24 mb bir dosya ile yaşamınıza renk katmak için ideal. çok tatlı insalar, tatlı müzikler var. partnerleriniz olabiliyor. yirmi dört saat danseden gruplara takılıp sosyalleşebilirsiniz. 18+ odalarda dansederken birileri gelip dudaklarınıza yapışabilir. renk vermeyin. bu arada toplamda üç saat takılmama rağmen tanışıp kaynaşıp dansettiğim arkadaşlar genelde usa ve uk uyruklulardı. bir tane ülkem insanına rastlamadım.
    bence ileride deli gibi ilerleyecek bu sanal karakterle sosyal izdivaç. üç seneki hali de acaip güzeldi. herşey çok renkli ama, yer değiştirme bazen kontrolsüz ve kontrol konsolu zor idare ediliyor.
    çok zaman aldığı da bir gerçek zira güzel bir ingiliz hanım kızımız size "i will be hurt if you leave me now " dediğinde bırakıp gitmek biraz güç oluyor.
  • 3 boyutlu karekterlerin sohbet ettiği eğlenceli mesajlaşma yazılımı.

yenilikçi.
hesabın var mı? giriş yap