şükela:  tümü | bugün
  • bu ara çok fazla gördüğüm nane. hatta tamamı şöyle: ya gerçekten 2. tura kalsa ince'nin başkan olacağını mı sanıyorsunuz?
    bakıyorsun adamın profiline 20-30 entry var. ve bunlardan çok var piyasada.
    burdan cevap veriyorum hepsine: evet yarram öyle zannediyorum!
  • (bkz: entry derdini anlatıyor ama kurgusal eğretilik var)

başlık sahibi de olacağını sanan ve ümit edenlerden...

ben de bunu dileyenlerdenim. öte yandan malum şahsiyetin kaybedeceği bir güreşe soyunmayacağını da düşünenlerdenim. mesela bir daha ata binmeyi denemedi...

ve ince'nin elinde çok malzeme var. tam olarak kullanabildiğine inanmıyorum. başarılı bir kampanya götürüyor. ama hala olması gereken noktaya sıçramadı...

mesela: "sevgili halkım, bir cumhurbaşkanınız var. çok sevdiğiniz bir cumhurbaşkanınız var. sevmeseniz orada olmazdı. astığı astık, kestiği kestik. istediği gibi yönetebileceği bir 1,5 yılı daha vardı. elinde ohal kozu var. mecliste çoğunluğu var. yediği önünde yemediği yanında. tam 1,5 yıl daha istediği gibi yönetebileceği zaman varken. hepinize bol keseden refah sunup oy oranını %70'lere taşıma imkanı varken. asgari ücreti 2500 tl bayram ikramiyelerini 4 dönem emrinize sunma imkanı varken. mutluluğunuza mutluluk katabileceği bol bol zamanı varken... neden? ama neden bu baskın seçime yöneldi. seçim öncesi ağzınıza bir parmak bal sürmekle yetinmeyi tercih etti. yoksa batıyor muyuz? batıyoruz, yanıyoruz da... yangından mal mı kaçırıyoruz? bunu soruyor musunuz kendinize? ülke memur ve emekli maaşlarının ödenemeyeceği bir trende doğru mu sürükleniyor? beka beka diyorlar. beka gelecektir? bekamız çok karanlık, baskın basanındır yapalım diye mi düşündüler? sahi bu erkenden başkanlık seçimine onları zorlayan nedir? meral hanımın seçimlere katılamama imkanını sevdiler demeyin. onlar satranç ustasıdır. rakibin hangi hamleleri yapacağını hepimizden iyi okurlar. onları bu erken seçime zorlayan neden nedir? hadi ben bir ipucu vereyim. müteahhitler birliği başkanı aşçıoğlu bundan 3 ay önce bir açıklama yaptı. çoğunuz duymadınız. müteahhitler birliğine başkan olmanın koşulunu biliyor musunuz yeni türkiye dedikleri konjonktürde... mutlaka iktidarın tezgahından çıkacaksınız demektir. yani iktidarla uyumlu bir organdır. müteahhitler birliği başkanlığı. ne dedi biliyor musunuz? bakın kulağınızı iyi açın. adam dedi ki: iki yıl içinde 262.500 müteahhit iflas edecek. bu ne demektir biliyor musunuz? bir müteahhite 10 mağdur biçin. bu 10 mağdur müteahhitin en küçüğünün hasarıdır. bunu ortalamada 20-30 mağdur diyebilirsiniz. ama biz 10 mağdur diyelim. 2 milyon 650 bin mağdur demektir. bu ailedir. karı koca deseniz 5 milyon 300 bin kişi yapar. bunların ortalamada oy kullanacak bir çocukları olsa 8 milyon kişidir. bu mağduriyet bankacılık sektörünün çakılması sonucunu doğurur. banka çalışanları yüke dönüşür. küçük esnafa yıkımdır. yani 262 bin 500 müteahhit 15 milyon mağdur yaratacak demektir. bu türkiye'nin oy potansiyelinin %25-%30'udur. bu erken seçim bu gerçekten kaçma seçimidir. bunlar bu sorunu çözemezler. bu sıkıntıyı dünyayla kavga ederek çözemezsiniz. ülkenin acil müdahaleye ihtiyacı vardır. hukuk devletine ihtiyacı vardır. bunların kusurları bu değişime izin vermez. bak sevgili vatandaşım aklını başına topla. neye destek verdiğine dikkat et. ne yapacağını iki kere düşün."

diye ortalığı kasıp kavuracağı noktalara tırmanmalıdır.