• eksi sozlukun ingilizce tanimlamalarla dolup tasmasinin akla getirdigi ilk tanim..
  • arkadaslarim tarafindan sorulan ve sikligi gitgide artan bir soru.

sozlugu dunya'ya duyuracak bir fikir.
  • (bkz: 271870)
    (bkz: dictionary)
  • (bkz: moonstar)
  • (bkz: everything2)
  • ingilizce'de var olan kelimelerin anlamlarını yine ingilizce olarak anlatan sözlüktür. bir dildeki kelimenin diğer dilde olan karşılığının belirtildiği sözlükleri adlandırmak için, her iki dilin adını içinde barındıran tamlamalar kullanılır. örneğin, ingilizce türkçe sözlük, vb.
  • yahu ingilizce sözlük denilince sadece benim aklıma mı farklı şeyler geliyor. bu arada çok aradım ama ingilizce konuşabileceğimiz sözlük ortamı bulamadım bilen varsa , ben her zamanki yerdeyim.
  • bu cümleden sonra yazacaklarımı içeren ya da içerme ihtimali olan dijital veya basılı kaynak.

achieve - başarmak, ulaşmak
    ambition - tutku, hırs
    compliment - iltifat, övgü
    consequences- sonuç
    conscious - bilinçli
    consciousness - bilinç
    perception - algı
    credit where credit's due - praise given when it is deserved, even if one is reluctant to give it.
    dingleberries - a foolish or inept person.
    devoutly to be wished - dürüst olmak gerekirse
    vulgar slang - kaba argo
    threshold - eşik
    sum it up - özetle
    assume - farzetmek
    unique - eşsiz
    dig out - incelemek (v2. dug out olabilir.)
    starfield - 3 boyutlu uzay hissi veren basit aritmetiğe dayalı bir demo efekti.
    destiny - kader
    density - yoğunluk
    for instance - örneğin
    banking - dönerken yan yatma
    constraint - sınırlama *kısıtlama
    xoxo - kısa mesaj, email ya da mektupların sonlarında kullanılır. sevgi ve öpücükler ya da kucaklamalar ve öpücükler anlamlarına gelir.
    through - sayesinde *vasıtasıyla
    crowd surfing - konserlerde eller üzerinde insanlari ordan oraya sürükleme eylemi.
    psr - position,scale,rotation kısaltılmışları.
    subtle - ince
hesabın var mı? giriş yap