• octavia spencer, mark wahlberg ve rose byrne'nın yer alacağı komedi projesi.
  • --- spoiler ---

2018 abd yapımı komedi filmi. sean anders’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu sean anders ve john morris yazmışlar. filmin başrollerinde mark wahlberg, rose byrne, isabela moner, tig notaro, margo martindale ve octavia spencer gibi oyuncular yer alıyorlar. filmin müziklerini ise michael andrews bestelemiş. güzel bir aile komedisine benzeyen filmin yıl sonunda gösterime girmesi bekleniyor. son olarak, filmin imdb.com puanı 7,3/10.

konusu
    filmde, aile kurmaya ve koruyucu aile sistemiyle bir çocuk evlat edinmeye karar veren bir ailenin hayatı konu ediliyor. büyük bir aile olmak isteyen çift, kendilerini hiçbir aileye sahip olmak istemeyen 3 çocuğu yetiştirirken bulacaktır.

imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt7401588/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/instant_family

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=iufzq3dud3y

--- spoiler ---
  • hem bol bol güldüren hem de duygulandıran güzel bir aile filmi. mark wahlberg, rose byrne ve isabela moner oldukça iyiydi fakat tom segura yan rolde tam bir scene stealer olmuş. film yılın en iyi komedi/drama filmi olabilir.
  • uzun süredir izlediğim en iyi komedi/dram filmi.
  • bi nevi sosyal sorumluluk projesi. toplumsal bir soruna (bu filmde ailesiz çocuklar ve onları evlat edinmiş aileleriyle yaşantıları) odaklanan, bu sorunu işlerken mesaj üstüne mesaj veren bir film. ama en azından mesajlar göze sokulmuyor ve mesajların sayısı abartılmamış. bunun dışında gayet eğlenceli, sürükleyici bir komedi. bir çiftin üç kardeşi evlat edinmesi, bu üç çocukla geçinme ve "aile" olma çabaları fena işlenmemiş. yanılmıyorsam filmi yazıp yöneten kişi de bir çocuğu evlat edinmiş, yani kendi tecrübelerinden yola çıkarak hazırlamış bu filmi -tabii yanılmıyor/yanlış hatırlamıyorsam, araştırmaya üşendim-. dolayısıyla film sıradan bir komedinin bir tık ötesine geçiyor. ha tahmin edilebilir bir film mi? evet. formüllerden uzaklaşılmamış, bu yüzden neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz, sürprizsiz bir film ama filmi eğlenceli kılan olaylardan ziyade diyaloglar. çiftin arkadaşları ve aileleriyle diyalogları veya çocuklarla diyaloglarını sevdim. kendisine komedi kariyeri inşa eden, son zamanlarda pek çok komedide oynayan rose bryne gene iyi oynamış ama ergeni oynayan isabela moner herkesten rol çalmış, ileride daha iyi projelerde yer alacaktır.
    özetle; fena bir film değil. abd'de 2 kere vizyona girmiş olmasına rağmen izlenmemesine şaşırmadım desem yalan olur.
  • bildiğim kadarı ile sean anders ve eşi filmdeki gibi latin amerika kökenli 3 kardeşi evlat ediniyorlar, kendi deneyimlerinden yola çıkarak bu film projesi ortaya çıkıyor..

film gerçekten güzel, anlatım tarzının kör göze sokar gibi olmaması da en büyük artısı..
  • kesinlikle izlenmesi gereken sıcacık bir aile filmi. kah güldürdü, kah ağlattı*; duygusal filmleri sevmeyen biri olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim. filmde dil çok iyi kullanılmış, çocukların ve ebeveynlerinin hitapları durumdan duruma çok güzel değişkenlik gösteriyor.
  • güzel vakit geçireceğiniz ortalama bir film. aile kavramı ile ilgili mesajları gayet güzeldi. yeri geldi duygusal yeri geldi komikti. izlemenizi tavsiye ederim.
  • ofiste boş bir cuma öğleden sonrasını değerlendirmek için açtığım ve hoşuma giden ortalama bir film. mark whalberg'i görünce açtım iyi ki izlemişim. filme gelince arkadaşların da dediği gibi sonu tahmin edilebilir ama hiç önemi yok. replikleri ve karakterleriyle hem güldürüp hem üzüyor.
  • mark walberg'in oynadığını ögtendiğimden beri aklımdaydı bu film nihayet izleyebildim.

film cok sade işlenmiş 3 kardeşin kendilerine bir yuva bulması ve bir aile kurulmasını izliyoruz. sade işlenmiş dememin sebebi en temel kurumlardan aile, kardeşlik gibi bağları incelerken öyle derine derine dalmıyor olayları dramatize etmiyor. yaşları geçkin bir çiftin ailelerini büyütme çabası, saçma sapan insanların elinden kurtulmak isteyen kardeşler ve ailesine dönmek isteyip ortalığı manupile eden bir ergen kız. kalanı durum komedisi ve akıp gidiyor film. 10 üzerinden 5.5- 6 lık film. sonu belli olayların gelişimi belli ama arzular şelale göz yaşları sel oldu durumu olmadığı için film baymıyor ve kendini izletiyor.

ebeveynlerin kendilerini soktukları durumları güzel vermiş. bizim evde de konuşma kars ile başlayıp marsta bittiği için durum çok tanıdık geliyor.
hesabın var mı? giriş yap