• genelde başında bir "ilk" ile kullanılır.
  • kesinlikle yoğurtlu bursa kebabı yenmemesi gereken mekan. bugün beşiktaş şubesine gittim. yoğurdu ayrı bir kapta getirdiler. o an kebap kültürümü sorguladım. fazladan pide istedim, lavaş getirdiler. eti deseniz, fazlasıyla yağlı ve lezzetsizdi. pideler abartı bir domates sosunun içinde kaybolmuştu. evet, bursa'da her gün 19,50 lira verip kebap yemiyorum belki ama az çok bir fikrim var kebap hakkında. ı ıh, beğenmedim. olmamış.
  • izlenim manasındaki* arapça kökenli sözcük.
  • kavacık şubesinin döneri muhteşem, hemen yanındaki bayramoğlu ile yarışır. garsonlar da iyi. biftek vasat, salatalar güzel. iskender iyi sayılır bence ama iskenderden pek anlamam o yüzden bir şey demiyorum. vale hizmeti var ki araç park edecek yer olmayan kavacık için bulunmaz nimet. hizmet hızlı. beğendim. adam başı ortalama 30-35 liraya çıkılabiliyor.
  • beşiktaş çarşı içindeki şubesinde çok lezzetli döner kebabı yiyebilirsiniz.
  • kavacık şubesine gidilmemesi gereken, hizmetin ve gelen etin sefil olduğu, nereden tutsan elinde kalan, bayramoğlu ile yarışamayacak etçi dükkanı. zaten yanı başından bayramoğlu varken buraya gitmek neyin kafası bilemedim.
  • kavacık şubesi sadece döner restauranta dönmüştür.

döner on üzerinden 8 , iskenderi 9, ayranı 10 tam puandır.
  • izlenim.
  • matbaa ile ayni kokten gelen arapca kelime. biri izlenim, digeri 'baski makinesi" anlaminda. her ikisi da ayni iz birakmakla ilintili.
  • vedat milor ustamız da test etmiştir: https://www.youtube.com/watch?v=0l1dkeyaoja

tahmin ettiğim gibi %30 koyun %70 dana kullanıyorlar. bu nedenle çoğu arkadaşıma çok yağlı gelir.bana göre yağı ve lezzeti yerinde. ama vedat milor'e yağı az gelmiş, "ben biraz daha yağlı severim" dedi adamç daha ne kadar yağlı olacak anlamadım.
hesabın var mı? giriş yap