• toplum tarafından zehirlenerek öldürülme. cinayet.
  • not yazarlarya 'olumumden kimse sorumlu degilr' diye. oyle degil amina koyim.. hayatimdaki herkesin bi katkisi oldu. masum kuzucugum haric...

oldukten sonra bir sey hissedecek miyim, mesela ozleyece bilecekmiyim bilmiyorum.. ama malesef benim yuzumden oglum beni omru boyunca ozleyecek..

ozur dilerim oglum...
  • bok var da yapıyorlar bunu. yarrak var amına koyayım.
  • bir şeye yaramayandır, çözüm değildir.

sadece sevdiklerini kahredersin o kadar.
  • sevdikleri ve sevenleri olmayanlar için çok daha kolay olsa gerek.
  • çözüm olandır. yaşarken çektiğin acılar, geçirdiğin keyifli dakikalardan çok daha fazlaysa çözümdür. bazı sorunlar gerçekten yaşayarak çözülemeyebilir, bu noktada intihar etmek de kişinin elinde olan bir çözüm yoludur. acısız ölüm yöntemlerinden birini seçer ve geriye o mutsuzluklarından, acılarından eser kalmaz. zaten ölümlü dünya değil midir, 7 yıl daha acı çekeceğine bırak da bitsin hepsi. kimsenin de yargılamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum.
  • kandırmaca ve yanılmalardan ibaret şu hayatta bazen kurtuluş gibi gelir. dibe vurulur. söylenecek sözlerin pek anlamı yoktur. hiç bir aşkın kadının erkeğin çözüm olmadığını düşünürsün. ki öyle kimse gerçekten çözüm değildir. ancak kendinizi hayata bağladığınız insan dışındaki pamuk iplikleri bağlayabilir.
    ki bazen değil çoğunlukla hayattan insana güven olmayacağını öğrenirsin. üstüne üstüne gelen ölümler, her gün ayrılıklar, yaşama dair kaygılar, insanoğlundan ve bir şekilde ulan bir seferlikten bir şey olmaz diyerek güvendiklerinin ikiyüzlülükleri.
    hayat lan gerçekten kötü. ama pamuk ipliklerini sık dokumak lazım. ölüme güzelleme yazmanın hiç bir tutarlı tarafı yok.
    bir boşluğun elle tutulur hiç bir tarafı yok.
    öbür taraf var ya da yok bilen gören yok.
    sırf bu nedenle de bu boşluğa düşmenin bir alemi de yok.
    ne olursa olsun belki bir gün iyi olur diyerek yaşıyorum ben. iyi olduğunu gördüğüm oldu. belki yine iyi olur. iyi insanlar, güzel sakin rüyalar görürüz.
    umut işte asıl yaşatması gereken.
  • göt ister.
    herkes konuşur ama kimse icraata geçemez.
    böyle de kısır döngüdür.
  • zayıf insanların verdiği hayatta verilebilecek en yanlış karardır. bi insan herşeyini kaybedebilir, ama nefes alıyorsa yaşıyorsa, etmemesi lazım. etsek biz ederdik aq. hayat mücadele, bi laf var sevdiğim "deden bile tarlada çalışırken kalp krizi geçirdi de öldü". son ana kadar tırmalamaya devam.
  • zaman zaman düşündüğüm hatta defalarca kıyısından döndüğüm bir tercih. belki bir gün...
hesabın var mı? giriş yap