• popüler olan ne varsa ben kötülerim arkadaş zihniyetindeki çakalların yeni hedefi.
    iphone da kullandım, n95 de kullandım. özellik delisi bir adam olmadığım için vazgeçtim, siroccoda karar kıldım. yani bok gibi param var nereme sokacağımı bilmiyorum, o derece. baştan bunu söyleyim de bir takım zibidiler kalkıp verdiğim paraya değmeyeceğini düşündüğüm için böyle konuştuğumu sanmasınlar.
    nokia'da symbian varmış. iphone'a çakarmış. ne dedin sen der çat diye koyarlar ağzının üstüne! nokianın hangi telefonunun ömrü bir yıldan uzundur arkadaşım söyleyin bana. n95miş. alırsın, navigasyonu çalışmaz, onu yaparsın, kamerası açılmaz, açtın diyelim nete bağlanmaz, hadi bağlandın bunda da makine sapıtır kendini kapatır kapatır tekrar açar. aha şu cümleyi yazarken ne çileler çektim, bi de kullananın halini düşünün.
    1 saatin var genç. veririm eline iphonu, 1 saat içinde ağzından salyalar akarken köpee olursun telefonun. öyle kullanmadan bilmeden sayıp sövüyosunuz burda.
    neymiş verdiği paranın karşılığını alamadığını hissediyormuş adam. şu sıralar o parayı verip de maksimum tatmin duygusu hissedebileceğiniz tek telefondur ayfon. bu kadar da kesin konuşuyorum. akıllı olun akıllı.

not: he samsung ayrıdır. candır. o kafa tutabilir, onu kullanmadım bişey diyemem.
  • mac dunyasi'nın türkiye'de satışa sunulduğundan bu yana hasetinden çatlamasına, dudağında uçuk çıkmasına, rüyasında e.t. ile aşk yaşamasına sebep olan yegane cep telefonu.
  • aptal adam en sevdiği telefondur; akıllı adam teknolojinin son ürününü alıp kendisini adam yerine koymayan arkadaşlarına gösterir sonra evine gidip otuzbir çeker.

neden otuzbir çektiğini de anlamadım akıllı adamın, güya teknolojinin son harikasını alınca tatmin olması gerekiyordu.
  • ivmeölçer her telefonda vardı, ama kimse tutup bunu cover flow gibi bir olay için kullanmadı.
    ivmeölçer her telefonda vardı, ama kimse bunu mobil oyun platformunda yeteri kadar öne çıkarmadı.
    ivmeölçer her telefonda vardı, ama kimse bunu bir resim düzenleyicisine uyarlamadı.

apple, pazarladı arkadaş. 2-4-6-8 ile oyun oynama dedi. alsana ivmeölçer dedi. symbian'ın o müthiş yavaş oynatıcılarını bi kenera at, al sana mükemmel bir ipod dedi ve attı ürünü ortaya. üstelik macbook air'da olduğu gibi yine bok atıldı ama bok atıldıkça güzelleşti bir apple ürünü daha. ulen mms gönderse ne olur, göndermese ne olur, atarım mail'ı bakarım dalgama. mms ile zaten kaç mb veri yollanabilir ki?

neyse efendim, gelecekte işlemcisi kesin güçlenecek bu aletin. ve o zaman psp bile yalan olacak.

göreceksiniz.

bu arada samsung omnia denen alete sesleniyorum, arayüz arkadaşım arayüz, arayüz çok önemli. ben 5mp kamera değil, dokunmatik ekranın hakkını veren bir sistem istiyorum. poster basmam ki telefondan çektiğim fotoğraftan.
  • ne yaptırdığı pek önemli değil, nasıl yaptırdığı önemli olan hede. bu kadar.
  • dün gece telefonumu sadece aşağı yukarı kıpırdatarak spore oynadım, sonra efendim, bayram sebebiyle valide hanımların evindeyim, haliyle erken yattım, uykum gelene kadar psp'minki kadar büyük ekranında 30 rock izledim, uykum gelince de kapadım yattım,.. bu tatmini bana nokia verirse nokia alırım, iphone verirse iphone alırım,..

eğer ipod kullanmış iseniz, ipod'un verdiği navigasyon tatminini başka mp3 çaların vermediğini bilirsiniz,.. tüm bunların üzerine bu cihazda, mevcut en iyi ipod arayüzü mevcut,.. yani bir cebimde mp3 çalar,bir cebimde telefon dolaşmak zorunda değilim,.. tüm bunların üzerine bunu ekleyin,..

ha sen soni eriksonda mp3 dinlemekle tatmin olabilen biriysen, zaten soni eriksondan şaşma,..
  • elbette, teori oldukça nettir: bir insan bildiğini zannettiği şeyi öğrenmesi imkansıdır.

bu telefon 3 tane sensörü yardımı olmadan bile bir insanın algılarının ne kadar açık olduğunu ve tespit etmenize de yarar;

iphonunuzu dik bir şekilde ölçülecek olan adama tutuyorsunuz; eğer karşınızdaki "bak işlemcisi zayıf onun, sen aslında memnun değilsin ondan" diyorsa bu adama laf anlatılmaz; sitsen memnun olduğunuza inanmaz. iphonunuzu hızlı bir şekilde sallayıp cebinize sokun ve konuyu değiştirin; bu sayede hayatta daha mutlu bir birey olursunuz.
  • ne dokunmatik ekranı, ne ivme ölçeri, ne de dizaynı... birçok apple ürünü gibi sadece pazarlaması harikadır bunun da...

ayrıca bunu aşkla kullanan adam da teknolojiyi yakından takip eden veya teknolojiden anlayan bir adam değildir. teknolojiden anlayan, güncel elektronik cihazları doğru dürüst kullanabilen, günümüzde cep telefonlarının ve mobil cihazların neler yapıp, neler yapamayacağını iyi bilen bir adam çok afedersiniz ama bunun suratına bile sıçmaz. ancak bu adam şayet zengin biriyse iphone kendisinin ikinci veya üçüncü telefonu falan olabilir en fazla... sırf zevkine, eğlencesine o da... yoksa matah bir alet olduğu için değil...

ve fakat belirtmeden geçemeyeceğim ki, apple'ın hedefi de "o adam" değildir zaten... ne bileyim işte; yeni çıkan elektronik aletleri çıktığı gün almayı , 3 ayda bir telefon değiştirmeyi , modayı takip edeceğim diye götünü yırtmayı, pahalı telefon kullanmayı marifet bilenleri, dış görünüş ve dizayndan ötesini göremeyenleri, reklamlardan kolay etkilenenleri, çoluk-çocuğu ve tabii ki tikileri hedef almıştır apple... bu telefonun potansiyel alıcı kitlesi esas onlardır.

yani ancak teknolojiden, elektronikten hiç anlamayanların ağzının suyunu akıtabilir bu sevimli ayfon... olsa olsa "vaay dokunmatik ehhran!!" marifetiyle olur o da...

hayır bi de "touch screen! touch screen!" diye yırtınıyoruz ama ee bu da yeni bir şey değil ki be abi!! ayrıca bu ürün öncelikle cep telefonu ise cep telefonunda dokunmatik ekranın kullanımı her zaman kolaylaştırdığını da düşünmüyorum... rahat rahat dokunmatik ekran kullanılacak yer var, kullanılmayacak yer var. tuşların, joystick in yerini bugüne kadar zaten "alamadı" ve alamaz ki o ekran... şimdi konuyu nereye getireceğim? iphone un dokunmatik ekranı için cep telefonlarının mouse'u benzetmesi yapmak çok yersiz, çok anlamsız ve çok gereksiz be usta... yazmayacaktım ama sen de öyle böyle değil, çok abartmışsın yani...

her neyse... şık görünüyor, eğlenceli bir alete benziyor, özellikleri de ortalama kullanıcı için fena değil ama en başta belirgin sınırları ve kısıtlamaları dolayısıyla en azından bende ve daha pek çok insanda nokia'nın üst düzey bir symbian'ının yarısı kadar bile istek uyandırmıyor kendisi...
  • heralde en faydali yani, tartisma sirasinda "kardesim, gozum, bilgisiz, cahil, aptal" diye ajitasyon yapip karsisindakine cucuk muamelesi yapan insanin ivmeli sekilde kafasina atilabiliyor olmasidir. .

sahsen elimde iphone olsa ben boyle yapardim. valla.
hesabın var mı? giriş yap