• gerçek gazeteci, gazeteci bile görüşünü söylemeğecekse ne yapalım böyle ülkeyi , alın turşusunu kurun!
  • genellikle televizyon izlemeyen biri olarak, her sabah hiç kaçırmamaya çalışırdım programını.gazetecilik mesleğini gerçekten icra eden birinden apolitik olmasını beklemek saçmalamaktır, türkiyede bunu beklemek saçmalığın da ötesidir.
    apolitik olması gerekenler(örneğin parlamenter sistemdeki devletbaşkanı) tarafsız değilken gazeteci gibi politik olması görevinin doğal bir sonucu olan kişiyi (mesleğini icra ettiği sırada bile değil) kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımından dolayı işten çıkartmak nedir?
  • yıllar sonra bu düzen evrildiğinde dik duruşuyla hatırlayacağız kendisini. tebrikler yürekli gazeteci!
  • daha guclu bir turkiye icin evet diyip bideo cekseydi ihya olmustu. o videoyu cekenlerin hepsinin amaci da ihya olmak hepimiz biliyoruz. olay particilik degil, rte'yi sevmemek de degil. bu kadar mutlak bir guc kimsenin eline gecmemeli. hayir diyenler rte'ye gicik oldgundan falan hayir demiyor, ayni pozisyonda baskasi olsa da hayir der, ama evet diyenler rte'yi sevdiginden evet diyor. sevsinler, sevmesinler demiyorum ama bu kadar buyuk bir gucu bir insana verdigimizde doğabilecek sonuclari da dusunsunler. kamuoyuna mal olmus insanlarin cogunun evet dedigini aciklamak nasil bir pastadan ben de pay alirimciliksa, hayir diyecegine boyle bir sey yapmak da o kadar zulumdur. kimse ben evet/ hayir diyecegim dedigi icin isinden olmamali. cok uzucu.
  • muhalif olan ya da hayır diyen herkesin ya cezaevine gönderildiği, ya vatan haini ilan edildiği ya da işinden edildiği bu karanlık dönemde; cesaretinden ve fedakarlığından dolayı takdir ettiğim kişi.
  • (bkz: 11 şubat 2017 irfan değirmenci'nin işten atılması/#66235598)

ilef'liler olarak seninle gurur duyuyoruz irfan!
  • hani derler ya adam 80 kilo, bunun 79'u da...k diye. işte öyle bir adam.
  • mesajını aldım, ben de hayır diyorum.
  • fox tv'nin acilen ismail küçükkaya denen ne şiş yansın ne kebap modunda takılan sunucunun yerine getirmesi gereken koca yürekli adam.

sabah irfan değirmenci, akşam fatih portakal.

sence de süper olmaz mıydı ey fox?
  • bir yazıda okumuştum; dünyanın yaşını düşündüğümüzde, insan ömrü, bizim zaman kavramımıza göre, yalnızca bir parmak şıklatması kadardır diyordu. işte şu kısacık ömrümüzde, onurlu yaşamayı seçmiş olan kesimde yerini almış "adam"dır. belki onu kovan salyalı köpekler gibi şöförlü mersolarda gezemeyecektir, ama gece gündüz muktedir kıçı yalamaktan dili kahverengi de olmayacaktır(bkz: brown tongue). selam olsundur.
hesabın var mı? giriş yap