• bruce yanımda şuan, deliler gibi ağlıyor, kendini yerlere atıyor. sakinleştiremedim, steve ve dave'i aradım gelip alsınlar diye.
  • (bkz: rock müzik)
    (bkz: metal müzik)
    (bkz: akıl fikir)
  • kardeş yarın tatil ama salı kbb bak tekrar söylüyorum kbb.
    (bkz: mal beyanı)
  • iron maiden'ı rock grubu sandığınız içindir o.

bir heavy metal grubu olarak kesinlikle efsanedir. bruce dickinson'suz dönemindeki 2 albümü dışında, en azından benim nezdimde kötü albümü veya şarkısı yoktur.

edit: bruce'suz iki albümden kastım blaze bayley dönemi, yoksa paul di'anno farklı bir üstaddır.
  • tam inanıcam bi gülme geliyor veya osurukta diyebiliriz. arkaşlar gereken düzeltmeyi yapmışlar lakin 2 kelam da ben edeyim istiyorum. öncelikle sınıflandırmada her ne kadar rock grubu görünsede iron maiden'ın sound yapısı bırakın rock müziğini heavy metal müziğinin sınırlarını bile darmadağın etmiştir ve etmeye de devam ediyordur. nedir o sound derseniz iron maiden ile vakit geçirmiş ve bu sound için 35 yılını vakfetmiş biri olarak şunu kolaylıkla söyleyebilirim. ingiliz rock müziğinin temel taşı olan kilise etkisi iron maiden tarafından epeyce hırpalanmış hatta hatta bir nevi yok sayılmıştır. iron maiden sound yapısını grubun geri planda ki lideri steve harris ve adrian smith hazırlamasına karşın vokalde bruce dickinson dahi katkı vermiştir. iron maiden bestelerinde varolan armonik yapı zaman zaman caz standartlarına bile yaklaşacak zenginlikte oluşmaktadır. introlara verilen özen, ana melodinin sıradışı ezgileri ve olmazsa olmaz gitar sololarda ki zenginlik iron maiden müziğinde her daim karşımıza çıkmakta ve kulaklarımıza ulaşmaktadır. çok basit ve çok bilinen the trooper da çok sesliliğin maiden soundunda ne kadar önemli bir yer tuttuğu kolayca anlaşılabilir. iki gitarist aynı melodiyi farklı tonlarda bir arada harmanlayabiliyorlar iron maiden müziğinde. keza yine çok dinlenen ve beğenilen hallowed be thy name de bahsettiğim çok seslilik rahatlıkla anlaşılabilir. yakın tarihten başka bir örnek vereyim. the talisman mesela o çok sesliliğin tavan yaptığı eşsiz bir iron maiden klasiği olmuştur bile. şimdi yazacak pek çok ayrıntı var ama okunacağından şüphem olduğu için burada kesiyorum. ancak bitiriş cümlem şu olsun. hiç dinlemeyenle dinleyen bir olur mu ? o zaman gelsin revelations ve the rime of the ancient mariner
  • görevi bırakan birleşik krallık büyükelçisinin ertem şener isimli siyasal islamcıya verdiği cevabı hatırlamama neden olan zırvalık.

tweet şöyle idi sanırım:

(bkz: off kim bu salak)

çekilebilirsin
hesabın var mı? giriş yap